"Укрзалізниця" за рік перевозить більше вантажів, ніж залізниці всіх країн Європи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Укрзалізниця" за рік перевозить більше вантажів, ніж залізниці всіх країн Європи

Казна та Політика
552
"Укрзалізниця" за рік перевозить більше вантажів, ніж залізниці всіх країн Європи, разом узяті, заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" генеральний директор "Укрзалізниці" Михайло Костюк.
За його словами, "Укрзалізниця" щорічно може перевозити 500 млн т вантажів і 500 млн пасажирів. "Це четвертий показник у світі після залізниць Китаю, Росії та Індії", - заявив Костюк.
У наявності "Укрзалізниці" 45% електрифікованих ділянок і на електротязі перевозиться близько 86% всіх вантажів, уточнив він.
"Європейці сьогодні з заздрістю дивляться на те, що ми можемо забезпечити вантажний залізничний трафік на всій території України. Європа цього зробити не може, навіть маючи мережу залізниць, - втрачено школу вантажоперевезень", - констатував гендиректор "Укрзалізниці".
Водночас, він підкреслив, що уряди країн Європи почали впроваджувати кардинальні заходи щодо сприяння залізничним перевезенням навіть за рахунок дискримінації автоперевізників. Вкладаються величезні кошти в розвиток залізничної інфраструктури, будівництво терміналів та ін., пояснив він.
За словами глави "Укрзалізниці", найбільше інвестицій в розвиток залізничної інфраструктури направляє Німеччина. Водночас, найефективнішою, на його думку, є швейцарська організація залізничного транспорту.
"Там збережено настільки розгалужену залізничну мережу, що коли ви подорожуєте територією Швейцарії, то практично ніде не побачите автомобільних фур. На кожній залізничній станції (навіть у горах) побудовано 30-40 терміналів для зберігання різних видів вантажів, що дає змогу перевозити їх у потрібному напрямку в зручний час", - відзначив Костюк.
Нагадаємо, що для подальшої інтеграції транспортних систем Євразійського простору "Укрзалізниця" бере участь в підготовці проекту будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм Кошице - Братислава - Відень, що матиме позитивний ефект для перевезення транзитних вантажів. "Укрзалізниця" модернізує інфраструктуру залізничних ліній з метою збільшення пропускної спроможності українських залізниць у цьому напрямі.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас