325
Експерти: Обмеження іноземних інвестицій не допоможе запобігти зміцненню валют EM
— Валюта
Уряди країн emerging markets (EM) від Південної Кореї до Бразилії не зможуть стримати зростання курсів національних валют за рахунок обмеження притоку іноземних інвестицій, вважають аналітики Brown Brothers Harriman & Co. і RBC Capital Markets.
"Контроль, безумовно, може сповільнити зміцнення, але не змінити тенденцію", - заявив старший валютний стратег Brown Brothers в Нью-Йорку Він Тін в інтерв'ю агентству Bloomberg.
Бразилія 18 листопада заявила про введення податку на випуск американських депозитарних розписок (ADR) на акції Бразильських компаній, щоб обмежити швидкий приплив капіталу в Бразильські цінні папери і зупинити зростання Бразильського реалу до долара, що склало цього року 34%.
Південна Корея, Індія, Індонезія і Казахстан на цьому тижні також заявили, що розглядують заходи, спрямовані на те, щоб стримати зміцнення національних валют, що негативно позначається на обсягах експорту і є загрозою для економічного зростання.
Тайвань з 10 листопада заборонив іноземним інвесторам відкривати термінові депозити в рамках заходів щодо заборони зміцнення національної валюти.
"Ці заходи надають короткочасний ефект, скорочуючи темпи зміцнення валют, - відзначає аналітик RBC в Торонто Едуардо Суарез. - Зростання валют, яке ми спостерігаємо в багатьох emerging markets, обумовлене дуже сильними очікуваннями зростання, поліпшенням кредитних ринків і підйомом фондових ринків. Я не думаю, що дії, до яких вдаються, здатні повністю зупинити підвищення валютних курсів".
Південнокорейські регулятори мають намір рекомендувати банкам тримати більше коштів в активах, номінованих в іноземній валюті, які легко конвертуються в грошові кошти, щоб уникнути повторення торішньої кредитної кризи.
Південнокорейська вона цього року подорожчала на 8,2%. Значнішим серед 10 азіатських валют, що найактивніше торгуються, був підйом лише індонезійської рупії - він склав 14%.
Індонезійський ЦБ розглядає можливість обмеження вкладень іноземців у державні векселі, заявив заступник голови Центробанку Дармін Насутьон.
"Введення контролю за капіталом може стримати оптимізм стосовно ринків emerging markets", - вважає Тін.
Він, зокрема, для прикладу навів Чилі, де в період з 1991 по 1998 рік були введені податки на короткочасні вливання іноземного капіталу з метою уникнути валютних спекуляцій.
"Наш досвід, набутий в 90-і роки, показав, що, незважаючи на контроль за притоком капіталу, валютний курс значно зміцнився", - заявив президент ЦБ Чилі Хосе де Грегоріо. Курс чилійського песо, що піднявся на 9% до долара в жовтні, в четвер обвалився на заяві глави ЦБ про можливість інтервенцій на валютному ринку.
Індія також може вжити заходів для обмеження притоку капіталу, якщо іноземні інвестиції продовжать зростати, заявив у четвер представник міністерства фінансів країни. Індійська рупія подорожчала до долара на 3,1% в цьому кварталі.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною