Експерти: Обмеження іноземних інвестицій не зможе попередити зміцнення валют ЕМ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Обмеження іноземних інвестицій не зможе попередити зміцнення валют ЕМ

495
Уряди країн emerging markets (EM) від Південної Кореї до Бразилії не зможуть утримати зростання курсів національних валют за рахунок обмеження припливу іноземних інвестицій, вважають аналітики Brown Brothers Harriman & Co. і RBC Capital Markets.
"Контроль, безумовно, може уповільнити зміцнення, але не змінити тенденцію", - заявив старший валютний стратег Brown Brothers в Нью-Йорку Він Тін в інтерв'ю агентству Bloomberg.
Бразилія 18 листопада заявила про введення податку на випуск американських депозитарних розписок (ADR) на акції бразильських компаній, аби обмежити швидкий приплив капіталу до бразильських цінних паперів і зупинити зростання бразильського реала до долара, що становило цього року 34%.
Південна Корея, Індія, Індонезія і Казахстан на цьому тижні також заявили, що розглядають заходи, спрямовані на те, аби стримати зміцнення національних валют, що негативно позначається на обсягах експорту і є загрозою для економічного зростання.
Тайвань з 10 листопада заборонив іноземним інвесторам відкривати строкові депозити в рамках заходів із заборони зміцнення національної валюти.
"Ці заходи мають короткостроковий ефект, скорочуючи темпи зміцнення валют, - відзначає аналітик RBC в Торонто Едуардо Суарез. - Зростання валют, яке ми спостерігаємо в багатьох emerging markets, обумовлене дуже сильними очікуваннями зростання, поліпшенням кредитних ринків і підйомом фондових ринків. Я не думаю, що дії, котрі вживаються, здатні повністю зупинити підвищення валютних курсів".
Південнокорейські регулятори мають намір рекомендувати банкам тримати більше коштів в активах, номінованих в іноземній валюті, які легко конвертуються в гроші, аби уникнути повторення торішньої кредитної кризи.
Південнокорейська вона цього року подорожчала на 8,2%. Більшим серед 10 азіатських валют, котрі найбільше торгуються, був підйом лише індонезійської рупії - він склав 14%.
Індонезійський ЦБ розглядає можливість обмеження вкладень іноземців в державні векселі, заявив заступник голови Центробанку Дармін Насутьон.
"Запровадження контролю за капіталом може стримати оптимізм відносно ринків emerging markets", - вважає В.Тін.
Він, зокрема, як приклад навів Чилі, де в період з 1991 по 1998 рік були введені податки на короткострокові вливання іноземного капіталу в спробі уникнути валютних спекуляцій.
"Наш досвід, отриманий в 90-і роки, показав, що, не дивлячись на контроль за припливом капіталу, валютний курс значно зміцнився", - заявив президент ЦБ Чилі Хосе де Грегоріо. Курс чилійського песо, що піднявся на 9% до долара в жовтні, впав на заяві глави ЦБ про можливість інтервенцій на валютному ринку.
Індія також може вжити заходів із обмеження припливу капіталу, якщо іноземні інвестиції продовжуватимуть зростати, заявив в четвер представник міністерства фінансів країни. Індійська рупія подорожчала до долара на 3,1% в цьому кварталі.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас