Тимошенко і Путін обговорять питання оптимізації умов вільної торгівлі між двома країнами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тимошенко і Путін обговорять питання оптимізації умов вільної торгівлі між двома країнами

170
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко і прем'єр-міністр РФ Володимир Путін планують під час двосторонньої зустрічі обговорити питання оптимізації умов вільної торгівлі між двома країнами. Про це журналістам заявив міністр економіки України Богдан Данилишин. Він відзначив, що відповідні умови мають відповідати національним інтересам обох країн.
Він також додав, що в системі товарообігу України з іншими країнами зараз існує 20 спеціальних і демпінгових розслідувань. "Ми захищаємо свій внутрішній ринок, крім того, у нас є деякі позиції, що стосуються і постачань російських товарів, наприклад, залізничних стрілок, сірників, хімічних добрив, в т.ч. амонієва селітра, зараз всі питання обговорюватимуться. Нас турбують також позиції, що стосуються постачань українських труб на російський ринок. Договори, які були раніше укладені, їх термін вже закінчився цього року, в жовтні і ми зараз хочемо їх продовжити на наступний період... Ті позиції, які нам зараз пропонує російська сторона, тобто введення спеціального мита, звичайно, є невигідними для наших виробників, і наскільки я знаю, також позиції російських компаній, деякі з них підтримують відновлення тих позицій з постачання наших труб на російський ринок - газовидобування. Думаю, сьогодні відповідні домовленості будуть досягнуті, включаючи як постачання трубної продукції, так і відновлення постачань на російський ринок патоки мальтози та інших видів нашої продукції", - сказав він.
Міністр додав, що за результатами двосторонніх переговорів буде підписаний відповідний протокол. "Це буде протокол, який передбачатиме сприятливіший режим (про зону вільної торгівлі), який буде сприятливий як для РФ, так і України. Режим вільної торгівлі має бути без винятків і без обмежень обох країн", - сказав він.
Він нагадав, що під час зустрічі з російським колегою було досягнуто домовленостей про проведення попередніх консультацій щодо проведення антидемпінгових розслідувань. Міністр відзначив, що Україна зі свого боку таких позицій дотримувалася.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас