Держфінпослуг скасувала розпорядження про вимоги до рейтингу фінансової надійності страховиків і перестрахувальників-нерезидентів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держфінпослуг скасувала розпорядження про вимоги до рейтингу фінансової надійності страховиків і перестрахувальників-нерезидентів

336
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) на засіданні 19 листопада вирішила скасувати розпорядження №681 від 17 вересня 2009 року "Про затвердження вимог до рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховиків-нерезидентів і перестрахувальників-нерезидентів". Як повідомили агентству в комісії, таке рішення прийнято у зв'язку з відмовою в узгодженні документа Державним комітетом фінансового моніторингу України.
В комісії також повідомили, що Держфінпослуг має намір продовжувати роботу над вимогами до рейтингу фінансової надійності страховиків-нерезидентів і перестрахувальників-нерезидентів і знайти компроміс між реаліями діяльності страхових компаній і вимог Держфінмоніторингу.
Як повідомлялося, Міністерство юстиції України на прохання Держфінпослуг на початку жовтня поточного року повернуло їй на доопрацювання дане розпорядження.
Розпорядження Держфінпослуг передбачало, що рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховиків-нерезидентів і перестрахувальників-нерезидентів на день укладення договору з українською компанією має бути визначений міжнародними рейтинговими агентствами A.M.Best (США), Moody's Investors Service (США), Standard&Poor's (США) і Fitch Ratings (Великобританія) і відповідати рівню, не нижче кредитного рейтингу зовнішніх довгострокових державних зобов'язань України, визначений цими рейтинговими агентствами.
Крім того, Держфінпослуг пропонувала: якщо під час дії відповідного договору рейтинг страховика-нерезидента знизився, то до закінчення терміну договору його рейтинг вважається таким, яким він був на день укладення договору. У випадку внесення змін або пролонгації терміну відповідного договору враховується рейтинг страховика-нерезидента, присвоєний на день такого продовження (внесення змін).
Крім того, відзначалося, що рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика-нерезидента признається в Україні в разі його оприлюднення в бюлетенях міжнародних рейтингових агентств або розміщення на веб-сайтах відповідних агентств.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас