Банк "Надра" користується попитом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банк "Надра" користується попитом

Фондовий ринок
7184
Вчора Платінум Банк повідомив про намір отримати на свій баланс депозити і ліквідні кредити банку "Надра". У НБУ і "Надра" запевняють, що намагаються реструктуризувати 25% зовнішніх кредитів, котрі залишились, аби уряд рекапіталізував банк. Втім, експерти вважають, що через незговірливість кредиторів банк "Надра" ліквідують, а його активи продадуть іншим установам, серед яких може бути і Платінум Банк.
Вчора голова правління Платінум Банку Грег Краснов заявив під час IV Українського банківського форуму про намір його установи брати участь в санації банку "Надра". "Нас не цікавить участь в капіталі банку, а виключно операція з передачі активів і пасивів. Минулого тижня ми подали офіційну заяву про це тимчасовому адміністраторові банку "Надра" і до Нацбанку", - сказав він. Платінум Банк хоче узяти на баланс депозити фізичних осіб і ліквідні роздрібні активи "Надр", які удвічі більші від портфеля депозитів. Платінум Банк хоче отримати і мережу з 700 відділень "Надра".
Банк "Надра" цікавий також шведському фонду East Capital, якому належить 6,61% акцій банку, а через кіпрську компанію IMB Group - міноритарний пакет в Платінум Банку. Фонд сподівається зберегти свою частку при збільшенні капіталу банку "Надра". "Якщо буде рекапіталізація банку за рахунок уряду, державних коштів, ми обов'язково розглянемо можливість співінвестування", - сказала вчора старший аналітик East Capital Марго Якобс.
За даними НБУ, на 1 жовтня банк "Надра" займав 11-е місце за активами (25,9 млрд грн.) з власним капіталом 500,6 млн грн. Кредити фізичних осіб - 16,5 млрд грн., юридичних, - 8,9 млрд грн. Резерви - 3,04 млрд грн. Депозити фізосіб - 7,9 млрд грн., поточні рахунки - 1 млрд грн.
Перший заступник глави НБУ Анатолій Шаповалов заявив, що можливість передачі активів і пасивів "Надр" до Платінум Банку повинен вивчити його тимчасовий адміністратор: "Адміністратор повинна зробити всі кроки, які відновлять платоспроможність банку, і якщо вона вважатиме доцільним механізм, пропонований Платінум Банком, то ми розглянемо його на правлінні і приймемо рішення". Тимчасова адміністрація, введена в банк "Надра" 11 лютого, і Кабмін для його рекапіталізації коштом держави вимагає повної реструктуризації зовнішніх боргів установи на $870 млн.
Тимчасовий адміністратор "Надр" Валентина Жуковська повідомила, що має ще три пропозиції, відмовившись назвати їх. "Ми вже домовилися про реструктуризацію 75% зовнішніх боргів і до останнього шукатимемо компроміс з частиною кредиторів, що залишилася, - заявила Валентина Жуковська. - Якщо домовленість з ними не буде досягнута, банк використає всі можливості для збереження прав вкладників, включаючи пропозиції, подібні до тих, які надходять від Платінум Банку".
Експерти підкреслюють, що передача вкладників "Надр" до комерційного, а не державного банку, прийнятніша для держбюджету. Платінум Банк раніше заявляв про бажання санувати Укрпромбанк, але Кабмін вирішив перевести вклади Укрпромбанку до Родовід Банку, для чого останній вирішено докапіталізувати на 5,6 млрд грн. "В пропозиції Платінум Банку немає нічого нового, а комерційний розрахунок в тому, що портфель роздрібних кредитів в 'Надра' набагато кращий від портфеля Укрпромбанку", - зазначив віце-президент інвестбанківського підрозділу ІК Dragon Capital Максим Нефьодов. Але партнер ІК "Арта інвестиційні партнери" Тимур Хромаєв не сумнівається, що у вирішенні проблеми з "Надрами" уряд піде тим самим шляхом, що і з Укрпромбанком - переведення депозитів населення і ліквідація установи. "Переговори із зарубіжними кредиторами затягнулися, і залишилися найнезговірливіші, які хочуть вибити для себе найкращі умови, - сказав він. - Тому ліквідація банку - найбільш реальний варіант, але спочатку держава врятує вкладників. У ліквідатора значно більше можливостей, ніж у адміністратора, і хороший портфель активів, швидше, виставлять на продаж". У вівторок перший заступник голови правління банку "Дельта" Віталій Масюра заявив, що "банк шукає об'єкт для поглинання для збільшення присутності на ринку".
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас