Банкіри не бачать своєї провини в "хвилі" пограбувань


Банкіри не бачать своєї провини в "хвилі" пограбувань

Посилення правопорядку в державі є основним завданням Генеральної прокуратури України, а завдання комерційних банків - залучення і розміщення коштів, відкриття і ведення банківських рахунків тощо. Крім того, за крадіжки і грабежі мають бути притягнуті особи, які їх вчинили, а не керівники установ, на які були здійснені такі напади. Так Асоціація українських банків (АУБ) відреагувала на виступ Генпрокурора щодо охорони банківських установ.

Як повідомили в прес-службі АУБ, 17 листопада 2009 року в Генеральній прокуратурі на координаційній нараді Генпрокурор Олександр Медведько зобов'язав підлеглих перевірити наявність в банках систем охорони, і в разі їх відсутності порушувати кримінальні справи щодо керівників банків за службову халатність.

У відповідь на ці повідомлення АУБ заявляє, що банками України неухильно дотримуються вимоги законодавства щодо технічного стану і організації охорони своїх приміщень. Наявність належної системи охорони в банку перевіряється Національним банком відповідно до вимог Закону "Про банки і банківську діяльність" і, в разі недотримання банками встановлених чинними нормативними актами вимог, до них застосовуються відповідні заходи.

В Асоціації упевнені, що банки охороняли ввірені їм цінності ще краще, якби влада прислухалася до пропозиції банківської системи про впровадження необхідних удосконалень в цій сфері.

АУБ нагадує, що відповідно до Кримінального кодексу України до відповідальності за крадіжки і пограбування мають бути притягнуті особи, які здійснили ці злочини, а не керівники установ, на які були здійснені такі напади. Обов'язок щодо залучення винних до відповідальності за скоєні злочини покладена на правоохоронні органи.

Банкіри підкреслюють, що посилення правопорядку в державі є основними завданнями прокуратури, а основні завдання комерційних банків - залучення і розміщення коштів, відкриття і ведення банківських рахунків і тому подібне.

"Варто відзначити, що вимоги Генерального прокурора щодо перевірки прокуратурою наявності в банках систем охорони не можуть бути виконані, бо згідно ст. 60 Закону України "Про банки і банківську діяльність" система охорони банку і клієнтів є банківською таємницею. Проведення слідчими прокуратури досудового слідства в справах про злочин, передбачений ст. 367 Кримінального кодексу України "Службова халатність" можливо після порушення кримінальної справи", - йдеться в заяві АУБ.

Банкіри заявляють, що технічне оснащення банків може бути прикладом для всіх підприємств України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:АУБ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua