Тігіпко: Уряд вбиває вітчизняне газовидобування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко: Уряд вбиває вітчизняне газовидобування

Енергетика
257
Кандидат на пост президента України Сергій Тігіпко вважає, що чинний уряд "вбиває" вітчизняне газодовибування.
Так С.Тігіпко прокоментував інформацію про те, що "Укрнафті" не вдалося добитися у суду визнання прав на 8,5 млрд куб. м газу, закачаних в підземні сховища в 2005-2008 роках, повідомила прес-служба політика.
"Мало того, що ціни на газ для населення не покривають навіть собівартості його видобутку, так "Нафтогаз" умудряється ще і заробляти на пільговому паливі", - сказав він.
"Компанія "Укрнафта", в якій понад 40% акцій належить приватному капіталу, не хоче продавати газ собі в збиток, і її можна зрозуміти. Більше того, незалежно від форми власності, підприємства не повинні працювати в мінус - ця дорога веде в нікуди", - упевнений політик.
За його словами, непопулярне рішення про підвищення цін на газ рано чи пізно буде прийнято. І чим довше влада буде з ним затягувати, тим більш різким виявиться зростання цін. Парадоксальною політик називає ситуацію, коли ціни, за якими материнська компанія - "Нафтогаз" - купує паливо у своїх дочірніх структур, в два-три рази нижчі від кінцевої ціни реалізації газу населенню.
"Це не що інше, як вимивання обігових коштів видобувних компаній. Різниця йде на оплату російського газу або просто розкрадається. Такий стан речей у результаті виллється в різке скорочення власного видобутку і нарощування імпорту", - вважає С.Тігіпко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас