Україну порівняли із Зімбабве — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україну порівняли із Зімбабве

10732
Наша країна в очах світової спільноти стала ще більш корумпованою. У рейтингу корумпованості, складеному міжнародною організацією Transparency International, Україна за рік опустилася з 99-го на 146-е місце з 180 держав.
Transparency International опублікувала свіжий рейтинг країн за рівнем корупції. Для розташування країн у рейтингу, вираховується індекс, що відображає сприйняття рівня корупції підприємцями та аналітиками. Кожній державі виставляється оцінка за шкалою від 10 (корупція майже відсутня) до 1 (дуже високий рівень). Україна цього року отримала 2,2 бали і розділила 146-е місце в рейтингу з Камеруном, Еквадором, Кенією, Сьєрра-Леоне, Східним Тимором, Росією і Зімбабве.
Ситуація з корупцією в Україні стабільно погіршується, судячи з оцінок міжнародних експертів. У 2008 р. наша країна займала в рейтингу Transparency International 134-е місце з оцінкою 2,5, в 2007 р. - 118-е місце з оцінкою 2,7, в 2006 р. - 99-е місце з оцінкою 2,8. Якщо в минулі роки експерти заявляли про можливі поліпшення ситуації в нашій країні у зв'язку з появою антикорупційних законопроектів і рішучих обіцянок політиків, то цього року ситуація названа безнадійною.
"Політична нестабільність в Україні зробила свій внесок в те, що показники цієї країни впали з 2,5 балів до 2,2 балів. Політична корупція, корупційні явища, що мають місце як в державному, так і приватному секторах економіки, разом з високим рівнем толерантності до корупційної практики з боку громадян не дають підстав сподіватися на швидке поліпшення ситуації", - говориться в звіті Transparency International.
За словами голови організації Хугетта Лабеля, для ослаблення корупції країні необхідний суворий парламентський нагляд, добре працююча судова система, наявність незалежних і належним чином фінансованих наглядових і антикорупційних агентств, а також прозорість бюджетів (доходів і видатків) громадських і благодійних організацій. Українські підприємці в перерахованих пунктах поліпшень доки не бачать. "За останній рік і офіційні, і неофіційні платежі держструктурам збільшилися приблизно удвічі. Щомісячно 600-700 грн. доводиться платити по-білому, ще 300-400 грн. - чиновникам безпосередньо.
Наприклад, санепідемстанція збільшила кількість платних аналізів, кожен з яких коштує 10 грн., з п'яти до десяти на місяць, а також неофіційні збори. Оскільки торік нинішнього начальника санепідемстанції Служба безпеки ловила на хабарі і серед білого дня виводила в наручниках з продуктового магазина, тепер платити йому доводиться не в руки, а перераховувати кошти на рахунок благодійної організації з дуже світлою назвою", - повідомив на умовах анонімності власник невеликого салону.
Цьогорічне падіння України в рейтингу корупційності - не межа. В світі ще залишилося 27 країн, в яких ситуація з корупцією гірша, ніж у нас. З пострадянських держав нижче України в списку Transparency International знаходяться Таджикистан (2 бали), Киргизстан (1,9), Туркменістан (1,8) і Узбекистан (1,7).
Найчесніші чиновники працюють в Новій Зеландії, Данії і Сингапурі, що зайняли відповідно перше, друге і третє місця в рейтингу. Стабільно низький рівень корупції в північноєвропейських країнах, а також Австралії (8-е місце), Гонконгу (12-е місце) і Німеччині (14-е місце). Найкращі рейтинги серед країн колишнього СРСР мають Естонія (6,6 балу), Литва (4,9), Латвія (4,5) і Грузія (4,1).
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас