518
Точка зору: Продаж ПФТС російській ММВБ створить загрозу національним інтересам України
— Фондовий ринок
Спроби продати найбільшу українську національну біржу ПФТС напівдержавній Московській міжбанківській валютній біржі (ММВБ) загрожують національним інтересам України. Про це сказано в заяві голови Наглядової ради ДК "ТЕКТ" Вадима Гриба, оприлюдненій прес-службою компанії.
За його словами, заявлені плани ММВБ як можливого покупця ПФТС в Україні, насамперед, пов'язані з торгівлею облігаціями і ринком РЕПО. "ММВБ може зробити з ПФТС торговельний майданчик для банків. Після закінчення кризи банки зможуть вийти на ринок цінних паперів з обсягом грошей, набагато більшим, ніж володіють інвесткомпанії та приватні інвестори", - відзначив В.Гриб. На його думку, якщо початкову ліквідність підтримуватимуть банки з російським капіталом - ВТБ, Ощадбанк і ПІБ, - то пізніше такий майданчик може залучити і решту банків.
В той же час, за словами В.Гриба, можлива загроза національній безпеці криється у власнику ММВБ, яким є держава - Російська Федерація.
"Оскільки основний конкурент ПФТС ("Українська біржа" - ред.) також частково має російський капітал (правда, приватний) Росія як держава отримує (всі знають, як легко російська влада чинить тиск на приватний капітал) серйозні важелі впливу на український фондовий ринок, а значить, і на українські підприємства", - сказав В.Гриб.
"Враховуючи те, що в планах росіян і створення на основі ПФТС товарних бірж, створення умов для вільної торгівлі в Україні російськими цінними паперами, мова може піти і про перетікання українського капіталу в РФ", - додав він. За його словами, якщо виникне можливість купувати в Україні російські цінні папери, великою є ймовірність того, що український капітал потече до Росії, адже ліквідність російського ринку цінних паперів значно вища від українського. "Відтік капіталу, особливо в умовах економічної кризи, - це, без сумніву, загроза національній безпеці України", - відзначив В.Гриб.
"Все ж хотілося б звернути увагу правоохоронних органів, в чиїй компетенції перебуває забезпечення національної безпеки, - РНБО, СБУ та інших - на процеси, що відбуваються навколо ПФТС. На мій погляд, ці процеси мають стати предметом уважного вивчення та аналізу з метою запобігання вищеописаним погрозам", - додав голова Наглядової ради ДК "ТЕКТ".
Як повідомлялося, в грудні цього року на чергових зборах Асоціації ПФТС буде розглянуто питання про її подальшу співпрацю з російською ММВБ.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною