Данилишин: Україна входить до числа країн, глибина падіння в яких зменшується з кожним кварталом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Данилишин: Україна входить до числа країн, глибина падіння в яких зменшується з кожним кварталом

678
Україна входить до числа країн, глибина падіння в яких зменшується з кожним кварталом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки України з посиланням на главу відомства Богдана Данилишина. За його словами, до числа таких країн також входять Франція, Італія, Німеччина, Словаччина.
За його словами, місце серед вказаних країн Україні забезпечило поступове відновлення вітчизняного промислового виробництва і нарощування обсягів у сільському господарстві, стабілізація ситуації у фінансовій сфері, розповсюдження процесів імпортозаміщення, скорочення негативного сальдо торгівлі товарами і послугами за 9 місяців 2009 р. (у 6,5 раза в порівнянні з 9 місяцями 2008 р.), а також виконання антикризових програм уряду.
Так, падіння ВВП України в ІІІ кварталі 2009 р. сповільнилося до мінус 15,9% (до відповідного періоду попереднього року) проти мінус 17,8 % у ІІ кварталі (20,3% в I кварталі 2009 р.). А сезонно відкоректований ВВП в ІІІ кварталі продемонстрував зростання на 2,9% (ІІІ квартал до ІІ кварталу 2009 р. за розрахунками Мінекономіки ІІ квартал до I кварталу 2009 р. зріс на 3,9%).
В цілому, за даними Євростату, в ІІІ кварталі (в порівнянні з відповідним періодом попереднього року) ВВП ЄС-27 скоротився на 4,3% (на 4,9% в ІІ кварталі), а відносно ІІ кварталу (сезонно відкоректований) - зріс на 0,2%, що також свідчить про поступовий вихід з рецесії, чому сприяла економічна політика урядів європейських країн.
Проте для багатьох країн, насамперед це стосується Естонії, Литви, США, Російської Федерації, Румунії, Австрії та інших, ІІІ квартал (після погіршення ІІ кварталу в порівнянні з I кварталом) став лише початком виходу з кризи. В той же час, залишаються і країни, в яких економічна ситуація ще продовжує погіршуватися. Це Угорщина, Болгарія, Греція, Кіпр, - відзначає Б.Данилишин.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас