Вадим Новинський прийшов за продуктами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вадим Новинський прийшов за продуктами

Фондовий ринок
1408
Підприємець Вадим Новинський зацікавився роздрібним бізнесом. "Смарт-холдинг", що належить йому, домовився про придбання найбільшої мережі гіпермаркетів в Україні "Амстор" у Едуарда Шифріна і Олексія Шнайдера. "Смарт-холдинг" обрав найкращий час для виходу на ринок - вже наступного року роздрібні мережі, вартість яких знизилася у декілька разів, почнуть дорожчати, чекають учасники ринку.
"Смарт-холдинг" близький до укладення оборудки з купівлі мережі гіпермаркетів "Амстор". "Покупка відбудеться після її схвалення Антимонопольним комітетом", - повідомили вчора в компанії. За словами джерела, знайомого з планами холдингу, сторони погоджували умови продажу частки в операційному бізнесі: "Продаж нерухомості, землі і дистриб'юторського бізнесу ще обговорюється". Досі "Смарт-холдинг" не володів активами в роздрібній торгівлі. Але в компанії сектор продуктового роздрібу вважають "одним з найбільш динамічних і привабливих для інвестицій".
60% групи компаній "Амстор", за даними учасників ринку, належать Midland Group Едуарда Шифріна та Алекса Шнайдера, ще 40% - підприємцеві Володимиру Вагоровському. Джерело, близьке до акціонерів, стверджує, що йдеться про продаж частки Midland Group, причому Вагоровський не лише залишиться акціонером, але і продовжить займатися оперативним управлінням компанією. "Midland вела переговори з багатьма стратегами, включаючи французьку Carrefour і російську Х5, - говорить джерело, близьке до одного з акціонерів "Амстора". - Але без згоди третього акціонера операцію не могли укласти. А Володимир Вагоровський не хотів втрачати управління мережею (зараз очолює наглядову раду)". Midland Group, "Смарт-холдинг", Х5 і Володимир Вагоровський коментарів не надали. Зв'язатись із Carrefour не вдалось.
Оцінити вартість операції в умовах падіння ринку галузевим аналітикам важко. Але влітку 2008 року Midland Group найняла консультантом операції інвестбанк Credit Suisse і розраховувала отримати за мережу близько $400-500 млн. Хоча вже тоді експерти оцінювали "Амстор" не більше, ніж в $150 млн. "Зараз в мережі складна ситуація з борговим навантаженням", - зазначає директор інвестбанківського підрозділу ІК Dragon Capital Андрій Пивоварський. За даними галузевих аналітиків, поточний борг мережі становить $250-300 млн. "В "Смарт-холдингу" диверсифікований бізнес, і компанія має можливість реструктуризувати навіть такий значний борг", - говорить Пивоварський.
До кризи в ритейл інвестували багато фінансово-промислових груп. Компанія EastOne Віктора Пінчука створила спільне підприємство з російською мережею "Мосмарт", Геннадій Боголюбов - з DIY-ритейлером OBI, а СКМ Ріната Ахметова розвиває мережу магазинів "Брусниця". "Але зараз для купівлі роздрібних активів, які подешевшали у декілька разів, - найкращий момент, - вважає глава департаменту інвестбанківських послуг ІК Concorde Capital Віталій Струков. - Наступного року очікується відновлення продажів, мережі знову подорожчають".
Придбання "Амстора" дозволить "Смарт-холдингу" отримати значну частку ринку. За кількістю магазинів це найбільша мережа гіпермаркетів в Україні. Об'єднує 24 магазини (загальна площа - понад 260 тис. кв. м) в 12 містах, переважно на сході України. Виручка в 2008 році склала 2,77 млрд грн., чистий збиток - 616,1 млн грн. У вчорашньому релізі "Смарт-холдинг" повідомив, що за п'ять років планує збільшити кількість магазинів до 50 і вийти, зокрема, до Києва, Одеси, Дніпропетровська і Львова.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас