Осінь не дала піднятись оренді — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Осінь не дала піднятись оренді

Нерухомість
3119
У листопаді навряд чи варто очікувати значних коливань орендних ставок на квартири економ-класу в Києві. При цьому фахівці відзначають сезонну міграцію орендарів у пошуках чогось дешевшого. Невелика корекція цін у бік збільшення в класах бізнес і еліт в жовтні, можливо, продовжиться. Але загалом аналітики відзначають стабільність ринку.
За даними мережі агентств нерухомості Real Druzi, у жовтні на ринку оренди житлової нерухомості Києва спостерігалося незначне збільшення попиту на об'єкти бізнес- та преміум-класу. У сегменті оренди житла економ-класу істотних змін не відбувалося. В єдиному аналітичному центрі АН Park Lane та АН "Благовіст" зазначають, що в жовтні, в порівнянні з вереснем, кількість угод з оренди житлової нерухомості Києва, проведених фахівцями цих агентств, збільшилась на 6% і становить більше 400.
"Найбільшою популярністю у орендарів користувалося житло в ціновому діапазоні до $1 тис. за один місяць - 44,1% від загальної кількості угод в жовтні. У сегменті до $500 на місяць було укладено близько 30% угод оренди", - говорять аналітики компанії. Вони стверджують, що в найбільш економному класі житла - до $300 - частка укладених угод становила 6,1% від загальної кількості. У сегменті до $1500 було укладено 8,8% угод, до $2 тис. - 3,1%, у категорії понад $2 тис. було укладено 9,3% від загальної кількості угод.
Якості бракує
"Ділова активність на ринку оренди житла в жовтні була помірною. Попит підтримувався як за рахунок появи нових орендарів, так і за рахунок внутрішніх міграційних процесів (коли орендарі з'їжджають з найманої раніше квартири в пошуках іншого об'єкта). Збільшення обсягу пропозицій і цінова доступність оренди житла в порівнянні з показниками докризового періоду сприяли тому, що процеси міграції в останні місяці посилилися, а терміни здачі квартир в оренду скоротилися", - зазначають аналітики компанії Real Druzi. Вони говорять, що середній термін експозиції ліквідних об'єктів економ-сегменту, що пропонуються за адекватними цінами, у жовтні склав два-три дні, тоді як до кризи аналогічні пропозиції здавалися за один-два дні.
В аналітичному відділі АН "Планета Оболонь" стверджують, що зараз ринок оренди житла найбільш адекватно відображає всі труднощі "поточного часу". У значної частини орендарів витрати на оренду з'їдають половину бюджету. Тому в багатьох сегментах ринку головним критерієм при виборі житла є його вартість. "Але й орендувати абищо сьогодні ніхто не поспішає. Навіть в економ-класі потенційні орендарі прискіпливо обирають житло: хочуть бачити свіжий косметичний ремонт, необхідну побутову техніку. Ті господарі, які тверезо дивляться на тенденції ринку, звичайно готові за рахунок орендної плати задовольнити запити мешканців", - розповідають експерти АН "Планета Оболонь".
За даними Real Druzi, залежно від місця розташування, стану ремонту та начинки, вартість оренди на однокімнатні квартири економ-класу на масивах в жовтні варіювалася від 2 тис. грн. до 4500 грн. на місяць, на двокімнатні - від 2800 грн. до 5 тис. грн. на місяць, на трикімнатні - від 4 тис. грн. до 6 тис. грн. на місяць. На популярних масивах - Оболонь, Лук'янівка, Татарка, Солом'янка, Осокорки, Позняки, Шулявка - середній рівень орендних ставок на ліквідні однокімнатні об'єкти економ-класу в жовтні становив 2800-3500 грн. на місяць, на двокімнатні - 3600-4500 грн., трикімнатні - 4500-6000 грн. Найдешевші квартири економ-класу пропонувалися на масивах Відрадний, Троєщина, Борщагівка, ДВРЗ, Стара та Нова Дарниця, Воскресенка, Райдужний, Корчувате. Однокімнатні квартири на зазначених масивах орендували за ціною від 2 тис. грн., Двокімнатні - від 2800 грн., А трикімнатні - від 4 тис. грн. на місяць. За статистикою консалтингової компанії SV Development, за минулий місяць середня вартість оренди 1-3-кімнатних квартир у Києві зросла на 0,28% ($ 1), до $ 437 за квартиру на місяць.
"Попит, що виник на початку економічної кризи, на передмістя і міста-супутники Києва істотно зменшився. Люди переконалися, що різниця в орендних ставках не покриває втрату часу і збільшені транспортні видатки. Тому сьогодні одними з найважливіших критеріїв вибору квартир залишаються транспортна розв'язка і зручний громадський транспорт", - аналізують експерти АН "Планета Оболонь". За їх даними, структура пропозиції квартир економ-класу показує, що сьогодні найбільше одно- і двокімнатних квартир пропонується в Дніпровському районі (25%), трикімнатних - у Деснянському районі (18,3%).
Елітне зростає
"У сегменті оренди житла бізнес-класу в центрі спостерігалося деяке зростання орендних ставок. В окремих випадках оренда таких об'єктів подорожчала в середньому на $200", - стверджують аналітики Real Druzi. За даними компанії, у жовтні винаймалися в основному дво- і трикімнатні квартири, як в нових будинках, так і в сталінках, за ціною від $1 тис. до $2 тис. на місяць. "Помірний попит був присутній також і на житло бізнес-класу в нових будинках з якісним євро- або дизайнерським ремонтом, за ціною $550-800 на місяць за однокімнатні та $750-900 - за двокімнатні квартири: на масивах Осокорки, Позняки, Святошин, Оболонь, Солом'янка", - зазначають в Real Druzi. Житло бізнес-класу, що виставляється за конкурентною ринковою ціною, в жовтні, як і минулого місяця, здавалося в середньому за тиждень, рідше - за півтора-два.
"Збільшення кількості угод у сегменті від $500 до $1 тис. ми пов'язуємо з тим, що банки та інвестиційні компанії відновили набір співробітників. Фахівці нашої компанії зазначають, що більшість квартир було орендовано саме співробітниками вищевказаних структур або для них", - говорить гендиректор АН Park Lane Галина Мельникова.
"Збільшення інтересу до оренди дорогого елітного житла стало причиною підвищення рівня орендних ставок на такі об'єкти. Так, частина власників підвищила вартість оренди однокімнатних квартир у середньому на $300-400, а двокімнатних - на $200", - зазначають аналітики Real Druzi. За їх даними, орендарів елітних апартаментів цікавили переважно квартири в центрі та на Подолі за ціною $1000-2000 на місяць за однокімнатні, $1700-4000 - за двокімнатні. "В цілому термін експозиції елітних квартир за адекватною ціною в жовтні становив три-чотири тижні. Тоді як до кризи подібні об'єкти в середньому здавалися за два тижні", - зазначають у компанії.
В єдиному аналітичному центрі АН Park Lane та АН "Благовіст" кажуть, що в їх корпорації в жовтні, в порівнянні з вереснем, сума капіталовкладень в оренду житлової нерухомості знизилася на 7,16%, до $ 487 тис. "Це пов'язано з тим, що більшість угод у жовтні було укладено в сегменті недорогого житла", - стверджують у компанії.
"Швидше за все, попит на оренду житла в листопаді залишиться на рівні попереднього місяця. Вартість оренди житла економ- та бізнес-класу на масивах істотно не зміниться. Можлива незначна корекція ставок оренди житла бізнес- і преміум-сегменту в бік подорожчання. У цілому попит на оренду житла залишиться помірним", - прогнозують у мережі АН Real Druzi.
Ніна Міщенко
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас