Нафта дорожчає зранку в понеділок, очікуючи підвищення попиту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нафта дорожчає зранку в понеділок, очікуючи підвищення попиту

Енергетика
95
Ціна нафти в понеділок зростає на очікуваннях збільшення попиту у міру відновлення світової економіки після рецесії, повідомляє агентство Bloomberg.
Ціна грудневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) в понеділок становить $77,24 за барель, що на $0,89 (1,17%) вище за підсумкове котирування 13 листопада.
Передбачається, що промвиробництво у деяких регіонах США, які є світовими лідерами з вжитку енергоносіїв, зростає в жовтні четвертий місяць поспіль. Федеральний резервний банк Нью-Йорку опублікує індекс виробничої активності Empire Manufacturing о 16:30 МСЬК в понеділок.
Підвищенню вартості нафти також сприяє зниження курсу долара, завдяки якому зростає привабливість сировинних товарів як засіб хеджування інфляційних ризиків.
"навіть при тому, що курс долара знаходиться в мінімумі за 15 місяців, все ще можливе його подальше зниження і подорожчання нафти, - стверджує представник трейдера Hudson Capital Energy Джонатан Корнафел. - Доки справи в Азії йдуть добре, а ситуація в Європі і США не дуже жахлива, продовжуватимуться торги на ризику, піднімаючи ціни на нафту і опускаючи долар".
За підсумками торговельної сесії в Нью-Йорку в п'ятницю вартість грудневого контракту на WTI зменшилась на $0,59 (1%) - до мінімальних за місяць $76,35 за барель. Причиною цього були побоювання, що економіка США виходитиме з рецесії повільніше, ніж очікувалося, і це зменшить вжиток палива.
Вартість ф'ючерсу на нафту Brent на грудень на лондонській біржі ICE Futures в п'ятницю впала на $0,47 - до $75,55 за барель.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас