Експерти: Найбільший економічний спад - в туризмі, страхуванні і будівництві — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Найбільший економічний спад - в туризмі, страхуванні і будівництві

391
В економіці України почалась відлига: рівень безробіття поступово зменшується, зазначають експерти. Найнижчий її показник зафіксовано зараз в Києві. За останніми даними, оприлюдненими Київміськрадою, рівень безробіття в столиці становить 6,9% (по Україні - 9,5%). Для порівняння: за даними Євростату, середній рівень безробіття в країнах ЄС у вересні становив 9,7%, а в окремих державах співдружності (Латвії та Іспанії) перевищив 19 відсотків.
За даними JOB.ukr.net, у III кварталі 2009 року попит на фахівців відповідав пропозиції. Тоді як в I кварталі цього ж року на одне вакантне місце претендувало 1,2 претендента, а в II кварталі - 1,1 претендент. При цьому в III кварталі кількість вакансій збільшилася на 60% в порівнянні з I кварталом і на 28% в порівнянні з II кварталом. Про плавне одужання української економіки говорять і останні дані рейтингового агентства Fitch. У 2010 році Україні прогнозують економічне зростання на 3-4%.
Експерти схиляються до думки, що друга хвиля кризи трохи зачепить економіку країни. На їхню думку, до кінця року кількість безробітних в Україні знизиться на 50 тисяч осіб. Не в останню чергу це пов'язано з поступовим відновленням промислового виробництва в країні. Наприклад, за прогнозами Мінпромполітики, обсяг експорту української металопродукції в 2010 році збільшиться на 12%. Отже, збільшуючи обсяги виробництва, меткомбінати вже зараз починають відновлювати раніше звільнених робітників на своїх підприємствах. За словами міністра економіки України Богдана Данилишина, уряд прогнозує зростання виробництва в машинобудуванні на 5%, харчовій промисловості - на 3%, виробництва мінеральної неметалічної продукції - на 7%.
Тим не менше деякі сфери ринків України відчувають серйозну перевірку на міцність цього року. Окрім металургії і виробництва в цілому, найбільший спад зафіксовано в сферах туризму, страхування, будівництва і банківському секторі.
Туроператори прагнуть адаптувати свої портфелі пропозицій до нових умов. В цілому, туризм зараз переживає спад активності. Ціни на турпакети зросли на 20% не лише в Україні, але і в усьому світі. Це сталося з огляду на те, що туроператори знизили комісійні агентствам з 10-14% до 6-8% і повсюдно почали урізати відсоткову ставку менеджерському складу турагентств.
Будівництво на стадії стагнації. Заморожені ще навесні минулого року проекти і зараз перебувають в стані анабіозу, - продовжують реалізовуватися лише одиниці з них. Великі плани будівельники пов'язують з 2010-м роком: "Будівництво завжди було пов'язане з великими ризиками і в своєму розвитку безпосередньо залежить від банківського сектора, - розповідає Олександр Шовкалюк, керівник проектів готельної нерухомості Інвестиційної компанії "XXI століття". - Іноземні інвестори активно придивляються до існуючих проектів (які у зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку були зупинені), намагаючись купити найбільш "ласі" за низькою ціною. Особливу цікавість виявляють до проектів готелів, житла преміум-класу. Меншу - до торговельних центрів та офісів. В цілому ж реальних операцій і потоку іноземного капіталу не варто чекати до виборів, оскільки політичні ризики в нашій країні мають дуже сильний вплив на всі сфери діяльності. У перспективі на розвиток готельного бізнесу в Україні покладають великі сподівання".
Наразі позитивна динаміка у сфері будівництва є видимою лише серед дрібних підрядчиків: попит на оздоблювально-ремонтні роботи протягом року збільшився, як і на спорудження приватних будинків і котеджів. Ринок страхування цього року теж переживав свої не кращі часи.
Зниження продажів нових автомобілів, як наслідок зниження споживчих можливостей загалом, в доповненні до обвалу банківського сектора, призвело до значного падіння страхового ринку України в 2009 році. Так, класичний ринок страхування зменшився на 19% в поточному році.
Поступове відновлення ринку аналітики пов'язують з прогнозованим економічним зростанням України. До позитивного настрою страховиків схиляють і загальноєвропейські тенденції.
За останніми даними сайту JOB.ukr.net, у 2009 році ситуація на трудовому ринку України стабілізувалася - до кінця року попит на фахівців зрівняється із кількістю пропозицій. Криза багато в чому посприяла реструктуризації компаній і оптимізації в лавах їх співробітників. В умовах поступової стабілізації економіки і зростання ВВП, що почалося, організації поступово почали розширюватися. У тому числі і залучати нових співробітників.
Криза зараз більше психологічний чинник. Українське виробництво і ринки поступово починають набирати обертів, і з середини 2009 року показують плавний приріст.
Лише невизначена політична ситуація, пов'язана з виборами на посаду президента країни, не дозволяє українським ринкам повною мірою почати своє зростання.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас