Ющенко: Україна може втратити фармацевтичну галузь через популістські політичні рішення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ющенко: Україна може втратити фармацевтичну галузь через популістські політичні рішення

306
Президент України Віктор Ющенко побоюється, що через популістські політичні рішення можна втратити українську фармацевтичну галузь.
"Те, що відбувається сьогодні в дискусії - і моральній, і психологічній, і політичній, навколо української фармації в цілому, навколо українських аптек (…), емоції, які включені в політичні спекуляції (…), може відкинути нас на 10 років назад", - сказав президент на зустрічі з керівниками фармацевтичних підприємств України.
Він підкреслив, що в такому делікатному питанні треба керуватися національними інтересами і розуміти: "За нами стоїть унікальна галузь, яку можна знищити непродуманим рішенням за декілька тижнів".
В.Ющенко пояснив, що за короткий час можна знищити всі ті досягнення, до яких прийшла галузь.
Глава держави нагадав, що сьогодні 3/4 ліків, які продаються в аптеках країни, випускаються українським виробником.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", В.Ющенко також закликав політиків "припинити піар на тлі порожніх аптечних полиць".
Раніше глава держави заявив, що, швидше за все, не підпише закон, що встановлює мораторій на підвищення цін і тарифів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, який був прийнятий Верховною Радою 20 жовтня.
Пояснюючи причини такого рішення, президент підкреслив: "Якщо ми не хочемо заганяти в тінь питання постачання ліків на український ринок, якщо ми хочемо, щоб ці ліки не мали тієї трикратної ціни, яка є сьогодні.., якщо ми хочемо зробити вигоду для людей, потрібно знаходити спосіб розширення пропозицій постачань на український ринок цих ліків, і через розширення постачань ціна обов'язково знизиться".
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас