Точка зору: Обмеження на виїзд за кордон керівників підприємств-боржників із зарплати є неправомірними — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Точка зору: Обмеження на виїзд за кордон керівників підприємств-боржників із зарплати є неправомірними

705
Стягнення заборгованості із заробітної плати може проводитися тільки з підприємства і в цьому випадку обмеження на виїзд за кордон керівника такого підприємства є неправомірним, вважає партнер Правової групи "Павленко і Побережнюк" Лариса Побережнюк.
Так вона прокоментувала агентству "Інтерфакс-Україна" заяву міністра юстиції Миколи Оніщука щодо того, що українські суди заборонили виїжджати за кордон понад двом тисячам керівників підприємств, які мають заборгованість з виплати зарплати.
"Оскільки стягнення заробітної плати не може проводитися з керівника (підприємства - ред.), то і неправомірним буде обмеження його права виїзду з України", - сказала Л.Побережнюк.
Як вона пояснила, співробітник, який не отримує заробітної плати, має право звернутися до суду з позовом до юридичної особи, а не до керівника підприємства, і стягнення проводитиметься з юридичної особи.
В свою чергу, юрист підтвердила, що порядок обмеження виїзду за кордон передбачений законом України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", зокрема, тимчасова відмова у виїзді за кордон громадянинові України, який не виконує зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням до моменту їх виконання. У законі йдеться про особисті невиконані зобов'язання громадянина, повідомила Л.Побережнюк.
Проте при стягненні заборгованості із заробітної плати цивільно-правова відповідальність покладається не на керівника персонально, а на підприємство-юридичну особу, яка не виплачує заробітну плату, відзначила Л.Побережнюк.
Крім того, юрист підкреслила, що керівник, який навмисно не виплачує заробітну плату, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, передбаченої статтею 175 Кримінального кодексу України.
При цьому в процесі такої кримінальної справи необхідно буде довести, що керівник, не виплачуючи заробітну плату, діяв навмисно.
"У випадку якщо проти керівника все-таки буде порушено кримінальну справу, то на підставі закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", він може бути обмежений в праві виїзду за кордон до моменту завершення провадження у кримінальній справі", - резюмувала Л.Побережнюк.
Як повідомлялося з посиланням на міністра юстиції України Миколу Оніщука, виконавча служба направила до судів понад 8 тис. подань на тих керівників підприємств, у яких є борги з виплати зарплати. При цьому 4866 таких подань розглянуто і з них задоволено 2682 подання.
За словами міністра, відомство передає виписку з судових рішень органам прикордонних служб, і це є підставою для відмови таким керівникам підприємств у виїзді за межі України навіть за наявності віз і проїзних документів.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас