Путін: РФ та Австрія налаштовані завершити підготовку угоди з "Південного потоку" в найбільш стислі терміни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Путін: РФ та Австрія налаштовані завершити підготовку угоди з "Південного потоку" в найбільш стислі терміни

Енергетика
267
Росія та Австрія налаштовані завершити підготовку угоди з "Південного потоку" в найбільш стислі терміни, повідомив журналістам прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі з федеральним канцлером Австрії Вернером Файманом.
"Важливою темою переговорів стала енергетична співпраця. У тому числі перспективи "Південного потоку". Росія і Австрія переконані в тому, що новий маршрут має велике значення для стійкого енергопостачання європейських споживачів, для підвищення надійності постачань вуглеводнів до Європи", - сказав він.
"Зараз між нашими країнами готується спеціальна угода про співпрацюз реалізації цього проекту. І ми з паном федеральним канцлером висловилися за те, аби робота над документом була завершена у найбільш короткі терміни", - сказав він.
Путін зазначив, що Росія поставляє газ до Австрії з 1968 року, "і ніколи не було жодних збоїв, і хочу ще раз підкреслити: з російського боку не було і не буде жодних збоїв в постачаннях, пов'язаних з появою транзитних країн".
В свою чергу В.Файман нагадав, що система підземного зберігання газу Австрії здатна забезпечити країну паливом на три місяці в разі збою в постачаннях "доки йтиму переговори (з Україною)".
"Але система завчасного попередження конфліктів важлива для забезпечення енергетичної безпеки і стабільного розвитку економіки", - додав Файман.
Канцлер Австрії також додав, що не вважає "Південний потік" і Nabucco конкурентними проектами, оскільки вони обидва сприятимуть диверсифікації постачань газу і гарантуванню енергобезпеки Європи. "Ми вважаємо всі проекти конкурентними. Всі вони зроблять вклад до гарантування енергобезпеки", - сказав він.
Газогін "Південний потік", маршрут якого йде в обхід України, повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії, а потім до півдня Італії і Австрії. Потужність нової газопровідної системи планується в об'ємі 63 млрд кубометрів на рік.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас