Ющенко побоюється можливості пред'явлення "Газпромом" штрафу "Нафтогазу" за недобір газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ющенко побоюється можливості пред'явлення "Газпромом" штрафу "Нафтогазу" за недобір газу

292
Президент Віктор Ющенко побоюється можливості пред'явлення російським "Газпромом" Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" штрафних санкцій за недобір газу в розмірі 8,7 млрд. доларів за підсумками 2009 року. Про це він сказав журналістам.
"Штрафні санкції складуть 8,7 млрд. доларів на кінець грудня за недобір газу", - сказав Ющенко.
Він нагадав, що, згідно з контрактами, до кінця року Україна має спожити 16 млрд. куб. м газу, а зможе спожити лише 5 млрд. куб. м.
Президент укотре висловився за створення ринкових відносин між Україною і Росією щодо газу, а також за перегляд ставки транзиту російського газу по українській території.
Як повідомлялося, перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак прогнозує труднощі з розрахунками за поставлений в листопаді-грудні газ і допускає можливість того, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" може не розрахуватися з російським "Газпромом" за газ в цей період.
Раніше прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував Європейському Союзу виділити Україні кредит на оплату поставленого газу, у випадку якщо Україна не зможе розрахуватися самостійно.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас