"Велика трійка" інвестбанків Уолл-стріт виплатить до 30 млрд долл. бонусів у 2009 р. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Велика трійка" інвестбанків Уолл-стріт виплатить до 30 млрд долл. бонусів у 2009 р.

512
Інвестиційні банки "великої трійки" американської Уолл-стріт: Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley та інвестпідрозділ JPMorgan Chase & Co., що успішно пережили найважчу з часів Великої депресії фінансову кризу, знову виплатять своїм співробітникам рекордні бонуси.
За оцінками аналітиків, опитаних агентством Bloomberg, в 2009 році сукупна сума преміальних виплат співробітникам трьох банків складе $29,7 млрд - на 60% більше, ніж торік, і вище рекордного рівня, досягнутого в 2007 році, - $26,8 млрд.
Якщо поділити цю суму між 119 тис. співробітників Goldman Sachs, Morgan Stanley і JPMorgan, то на кожного припаде по $250,4 тис. - майже в 5 разів більше, ніж середній дохід американців у 2008 році ($50,30 тис.).
Згідно з новими вимогами Федерального резерву банки видадуть велику частину премій акціями, опціонами, а грошова складова виплачуватиметься співробітникам впродовж декількох років. Таким чином американський ЦБ намагається стримати зростання ризиків у банківському секторі, оскільки вважається, що величезні одноразові виплати заохочують безрозсудні ризики.
"Схоже, що навіть політичної загрози, катастрофічного піару, заздрості, зростання безробіття і відчуження нерухомості за прострочені іпотечні кредити недостатньо, щоб змусити цих людей відмовитися від бонусів, які вони нібито "заробили", - обурюється старший дослідник Корпоративної бібліотеки штату Мен Пол Ходжсон.
Передбачається, що загалом у світі цього року найбільше зростуть премії співробітників підрозділів, що працюють з цінними паперами з фіксованою прибутковістю. Разом з тим бонуси в підрозділах з управління активами практично не зміняться.
В середньому преміальні виплати працівників фінкомпаній по всьому світу збільшаться на 35-40% в 2009 році, але залишаться нижчими від рекордного рівня 2007 року через різке минулорічне зниження.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас