СБУ: За 2 міс. несумлінні позичальники повернули в банки 26,9 млн грн. кредитних коштів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

СБУ: За 2 міс. несумлінні позичальники повернули в банки 26,9 млн грн. кредитних коштів

Кримінал
262
В банківські установи несумлінними позичальниками повернено 26,9 млн грн. кредитних коштів. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України.
СБУ на виконання указу Президента України від 8 жовтня 2009 р. N813 здійснює заходи щодо відновлення стабільності в банківській системі держави і забезпечення захисту прав громадян-вкладників банків. Зокрема, в банківських установах, де Національним банком України введено тимчасові адміністрації, відповідно до вимог закону "Про банки і банківську діяльність" проводиться правовий аналіз умов укладення кредитних угод з несумлінними позичальниками. На сьогодні організовано перевірку законності видачі понад 900 кредитів на загальну суму близько 15,7 млрд грн.
За результатами цієї роботи з моменту вступу в силу указу Президента України до ВАТ КБ "Надра" повернено 17 млн грн., в ТОВ "Укрпромбанк" - 9,6 млн грн.
Зокрема, СБУ перевіряє інформацію щодо неправомірних дій власників торгівельної мережі "Таргет" (м. Харків), які з використанням судової системи ухиляються від повернення ними кредитних ресурсів банківським установам на суму понад 1,2 млрд грн. З'ясовано, що власниками вказаної структури в Господарському суді Харківської області ініційовано процедури банкротства деяких юридичних осіб - позичальників, а також подано судові позови з метою відчуження на користь третіх осіб нерухомості (будівлі супермаркетів, які перебувають у заставі в банках), що ставить під загрозу виконання зобов'язань перед банківськими установами.
Отримані під час перевірки матеріали СБУ направлятиме в Генеральну прокуратуру України.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас