На постачальників газу чекає його надлишок на світовому ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На постачальників газу чекає його надлишок на світовому ринку

Енергетика
354
Найбільші постачальники газу можуть зіткнутися з його надлишком на світовому ринку до 2015 р. Така інформація міститься в проекті річної доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook, яка буде офіційно представлена 10 листопада.
МЕА чекає, що надлишок газопроводів і терміналів зрідженого газу досягне 250 млрд куб. м до 2015 р., що в чотири рази більше місткості газопроводів за даними на 2007 р. Таким чином, надлишок газу на ринку стане ударом для Росії, Ірану і Катару, які контролюють значні об'єми світових запасів газу.
Для найбільшого постачальника газу - Газпрому - перевищення пропозиції над попитом стане серйозним ударом по амбіціях, бо він ризикує втратити свій вплив над країнами - споживачами і транзитерами газу. За несприятливих обставин Газпром буде змушений залишити плани з розвитку виробництва ЗПГ до 2030 р.
Росія, звісно, залишиться впливовим експортером газу в країни Євросоюзу. Але Європа, швидше за все, зверне увагу на "дешевших" постачальників з Північної Африки і, можливо, Близького Сходу.
Відповідно до проекту доповіді, рівень газового перенасичення залежить від того, наскільки успішне міжнародне співтовариство дотримуватиметься політики збільшення енергоефективності виробництва, а також реалізовувати плани по використанню поновлюваних джерел енергії.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас