Точка зору: Закон про підвищення соцстандартів - явище позитивне, але не тривале — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Точка зору: Закон про підвищення соцстандартів - явище позитивне, але не тривале

Казна та Політика
702
Прийняття закону про підвищення соціальних стандартів оцінюється як позитивне явище, але не тривале, вважає доктор політичних наук, професор, проректор університету "Україна", голова правління Всеукраїнської асоціації політичних наук Валерій Бебик.
"Позитив, безумовно, є в тому, що на певному законодавчому рівні гарантується підвищення соціальних виплат. Безумовно, цей позитив діятиме недовго, тому що інфляція все це з'їсть. Тому що насправді цей закон не забезпечений реальним наповненням. Тобто гроші десь треба взяти", - сказав В.Бебик на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.
Експерт відзначив, що підписання цього закону стало закономірним кроком, хоча остаточному рішенню передувала "ненормальна політика". "Те, що президент підписав цей закон, я вважаю, це абсолютно нормальний крок. Але перед цим була якась ненормальна політика, урядова реакція, що спочатку правляча коаліція схвалює такий закон, а потім Юлія Тимошенко офіційно як прем'єр-міністр звертається до президента з проханням ветувати цей закон, за який проголосувала Верховна Рада", - прокоментував він.
Оцінюючи можливі наслідки прийняття закону про підвищення соцстандартів, В.Бебик відзначив, що "це буде тягарем для підприємств, ударить по тих підприємствах, які реально працюють".
Заяви Міжнародного валютного фонду про вірогідну відмову Україні в наданні четвертого траншу кредиту в разі прийняття цього закону, на думку експерта, не становлять особливої загрози для економіки держави. "Я не вважаю, що нам потрібні ці кредити, бо віддавати їх будуть наші діти і внуки", - прогнозує В.Бебик.
Як повідомлялося, 30 жовтня президент України Віктор Ющенко підписав закон про підвищення соціальних стандартів і направив у Верховну Раду свої пропозиції щодо змін до закону про державний бюджет на 2009 рік, які дозволять виконати підписаний закон.
Законом передбачається встановити прожитковий мінімум з розрахунку на одну людину (з розрахунку на місяць) з 1 листопада 2009 року і розмірі 701 грн., з 1 січня 2010 року - 825 грн., з 1 квітня - 839 грн., з 1 липня - 843 грн., з 1 жовтня - 861 грн., з 1 грудня - 875 грн.
Крім того, розміри мінімальної заробітної плати з 1 листопада 2009 року встановлюються у розмірі 744 грн., з 1 січня 2010 року - 869 грн., з 1 квітня - 884 грн., з 1 липня - 888 грн., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня - 922 грн.
З проханням ветувати цей закон до президента звернулися глава уряду Юлія Тимошенко і представники Міжнародного валютного фонду.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас