"Газпром" не коментує вимоги Ющенка переглянути з РФ газові контракти
— Енергетика
276
"Газпром" не коментує вимоги Президента України Віктора Ющенка переглянути газові контракти з Російською Федерацією. Про це повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.
"Ми не коментуємо дані вимоги", - сказав С.Купріянов.
Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко вимагає від Кабінету міністрів прийняти невідкладні заходи з офіційного внесення змін до газових контрактів з Російською Федерацією від 19 січня цього року. Про це 2 листопада на брифінгу повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ваннікова.
Вона відзначила, що досвід виконання контрактів, укладених 19 січня, довів їх безперспективність для обох сторін. Для того, щоб зробити неможливим подальше політизування і штучне загострення відносин в газовій сфері, ці угоди необхідно переглянути.
В.Ющенко в цілому схвально оцінює готовність компанії НАК "Нафтогаз України" за основними технічними і ресурсними показниками до виконання своїх функцій - як по постачаннях газу українським споживачам, так і по транзиту російського природного газу по території України.
"І це незважаючи на серйозні фінансові труднощі компанії, обумовлені дискримінаційними для України умовами контрактів від 19 січня 2009 року", - підкреслила І.Ваннікова.
В той же час, Президент України стурбований тим, що менш ніж за два місяці до нового року уряд не забезпечив офіційного врегулювання з російською стороною ключових параметрів рівноправної співпраці в газовій сфері.
Прес-секретар Президента відзначила, що для України всі ризики, що витікають з угод від 19 січня 2009 року, залишаються актуальними. В зв'язку з цим глава держави вимагає від уряду прийняти невідкладні заходи по офіційному внесенню змін і доповнень до газових контрактів від 19 січня.
І.Ваннікова уточнила, що Президент вважає за необхідне визначити оптимальні обсяги закупівель російського природного газу на 2010 рік з урахуванням реального стану економіки; встановити взаємоприйнятні формули розрахунків ціни на газ для України і транзитної ставки з урахуванням домовленостей, досягнутих на рівні президентів обох держав 12 лютого 2008 року.
Крім того, на думку глави держави, необхідно врегулювати питання симетрії зобов'язань, ризиків і штрафних санкцій з урахуванням практики міжнародної співпраці в газовій сфері, а також ключової ролі української ГТС в євразійській системі газопроводів.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною
