"Надра" не дивиться на фізосіб — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Надра" не дивиться на фізосіб

5973
Рішення банку "Надра" оприлюднити інформацію про недобросовісних позичальників практично не допомогло - в результаті переговорів реструктуризувати борги погодились лише 25% крупних корпоративних клієнтів і 8% фізичних осіб. При цьому 2,2 тис. фізосіб, які "виправилися", як і раніше фігурують в списках боржників, а аналогічний перелік компаній-боржників банк "Надра" почав зменшувати ще до врегулювання конфліктів з ними.
Оприлюднення банком "Надра" в другій декаді жовтня списків недбалих позичальників не змогло переконати 42 тис. його проблемних клієнтів почати виплачувати борги. В п'ятницю банк "Надра" повідомив, що за результатами тритижневої роботи з позичальниками, які повинні повернути банку 8,5 млрд грн., на реструктуризацію боргів пішли більше 70 корпоративних клієнтів і 2,2 тис. фізичних осіб. Вони погодилися повернути банку до кінця листопада 190 млн грн.
Згода реструктуризувати борги позитивно позначилась лише на корпоративних клієнтах банку "Надра". До 1 листопада з реєстру компаній-боржників зникло розділення на бізнес-групи, а перелік "поганих" позичальників зменшився майже в два рази - з 283 (сумарний борг - 6,4 млрд грн.) до 149. Співпрацю з банком почали 70 компаній, але список скоротився ще більше: окрім них, з переліку виключено 64 компанії. У банку не змогли пояснити таку динаміку.
"Робота з корпоративними клієнтами ще ведеться, тому деякі з них зараз не зараховані до жодного із списків, може, якісь зустрічі не відбулися", - сказала начальник відділу із роботі зі ЗМІ департаменту комунікацій і зв'язків з громадськістю банку "Надра" Ольга Півень. Списки позичальників, що відмовилися реструктуризувати свої кредити, "Надра" розіслав у всі банки, аби застерегти від роботи з цими клієнтами. З реєстру боржників-юросіб, зокрема, виключили: ТОВ "Сіті-ком" (торгівля електронікою); ТОВ "Доброслав-Тернопіль" і ПП "Тернопільм'ясо", що входять до групи "Тера Фуд" (виробництво продуктів харчування); ТОВ "Вільний вітер" і КП "Екопласт" співвласника торговельного центру "Метроград" Мстислава Скоробогатова; експортера зернового і олійного насіння ТОВ "Рудіс" групи Віталія Бабича і ВАТ "Вінніфрут" (виробництво соків).
База останніх боржників залишилася колишньою - 28258 фізичних осіб і 13382 представники малого і середнього бізнесу. У прес-службі банку не змогли пояснити, чому в списках збереглися всі боржники, не дивлячись на згоду 2,2 тис. фізичних осіб реструктуризувати позики. "У мене немає відповіді на це питання", - сказала Півень.
Боржники, виведені зі списку, говорять, що банк пішов їм назустріч. "Ми домовилися про пролонгацію наших кредитів, як це і було передбачено умовами договору. Спочатку банк відмовив нам, але тепер ми досягли домовленості", - повідомив директор з економіки і фінансів групи компаній "Тера Фуд" Денис Гайдак. Проте зі списку зникли навіть ті компанії, які ще не дали згоди на повернення кредитів. "Ми написали клопотання і намагаємося досягти компромісу. Поки остаточне рішення ще не прийняте", - відзначив фінансовий директор групи компаній "Вінніфрут" Леонід Безручко.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас