Експерти: Поточні ціни українських акцій обгрунтовані і збережуть потенціал зростання


Експерти: Поточні ціни українських акцій обгрунтовані і збережуть потенціал зростання

Поточні ціни українських акцій обґрунтовані й зберігаються передумови для подальшого їх зростання, вважають експерти інвестиційної групи "ТАСК".

Відповідно до їх огляду, ріст на фондовому ринку країни, що спостерігається в останні місяці, відбувається в умовах досить млявого пожвавлення української економіки. У зв'язку із цим виникає питання, чи є це відновленням ціни недооцінених паперів або черговим "роздуванням бульбашки", що може спричинити істотний спад на ринку акцій.

У цілому, відповідно до розрахунків "ТАСК", у представленій вибірці з 14 ліквідних акцій 42,5% адекватно оцінюється ринком, у зоні турбулентності перебувають 14,5% акцій, 21% істотно недооцінені й 21% - переоцінені ринком.

Експерти резюмували: з урахуванням незначної вибірки емітентів, що не включає широкий спектр паперів "другого ешелону", зараз можна констатувати зростаючий потенціал зростання ринку акцій України.

Найбільш недооціненими, за розрахунками "ТАСК", є акції "Укрнафты", Укрсоцбанку й "Концерну Стірол", оцінне значення коефіцієнта "ціна/прибуток" яких істотно нижчий значень в 2006-м і 2007 р.

"За цими паперами спостерігається істотний потенціал росту, що буде надавати підтримку акціям у майбутньому", - відзначають експерти.

У межах розрахункових коефіцієнтів 2006-2007 р. перебувають акції "Азовсталі", "Мотор-Січі", Райффазен Банку Аваль, Полтавського ГЗКу, Авдіївського коксохімічного заводу й Сумського машинобудівного НПО ім. Фрунзе. Таким чином, із зазначених емітентів інвестори адекватно оцінюють поточні ціни, і акції цих підприємств мають потенціал росту щодо запропонованого методу, вважають аналитики.

У той же час вони зазначають, що в зоні переоціненості перебувають акції Алчевского металургійного комбінату, Єнакіївського металургійного заводу і Ясиновського коксохімічного заводу. "Як видно, ринок переоцінює можливості цих підприємств у майбутньому показати прибуток. Адже фінансовий результат за останні два роки практично перекреслив досягнення попередніх трьох років", - зазначається в огляді.

Автори документа такожнаголошують, що переоціненими є й акції підприємств-енергогенераторів. "Хоча вони забезпечують досить значні грошові потоки у формі чистого доходу, однак питома вага собівартості в ньому стабільно тримається на рівні 90%, що може змінитися тільки з реформою енергетичної системи України", - говорять експерти.

Відповідно до розрахунків аналітиків "ТАСК", у цілому на поточних рівнях ринок адекватний попереднім ціновим орієнтирам, оскільки поточний коефіцієнт "ціна/прибуток" з більшості паперів перебуває на рівнях, порівнюваних з докризовими, коли превалювали очікування високих темпів росту економіки країни.

Як пояснюється в огляді, розрахунки здійснювалися виходячи з того, що середній рівень прибутку досліджуваних підприємств в 2009-2013 р. буде рівнятися середньому рівню прибутку на цих підприємствах, отриманому в 2005-2009 р.

"У розрахунках використається номінальний прибуток, що не враховує інфляцію й девальвацію гривні, що уможливлює досягнення попередніх номінальних показників прибутковості підприємств навіть в умовах помірних темпів росту економіки країни. Крім того, знижувати середній рівень прибутку за досліджуваний період буде прогнозний результат 2009 року, що за більшістю досліджуваних підприємств буде перебувати в негативній зоні", - йдеться в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування