0 800 307 555
0 800 307 555

Джерело: "Укртатнафта" має намір у жовтні імпортувати 240 тис. тонн каспійської нафти


Джерело: "Укртатнафта" має намір у жовтні імпортувати 240 тис. тонн каспійської нафти

ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) планує в жовтні імпортувати 240 тис. тонн каспійської нафти, повідомило джерело в галузі. За його словами, нафта буде поставлена танкерами трьома партіями по 80 тис. тонн в Одеський морський торгівельний порт. Термін прибуття першої партії - 2-3 жовтня, другої - 6-7 жовтня, третьої - в середині місяця.

Співрозмовник агентства також уточнив, що транспортування нафти здійснюватиметься за системою Придніпровських магістральних нафтопроводів.

У прес-службі "Укртатнафти" не стали коментувати інформацію про імпорт у жовтні таких об'ємів нафти.

В свою чергу, в управлінні інформації та стратегічних комунікацій ВАТ "Укртранснафта" агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили, що на початку жовтня в Одеський морський торгівельний порт прибули два танкери з легкою нафтою обсягом 80 тис. тонн кожен.

В компанії повідомили, що нафта з першого танкера вже відвантажена в резервуари нафтобази, визначено її кількісні та якісні параметри, завершується процедура митного оформлення. Найближчими днями очікується розвантаження другого танкера.

Також у жовтні планується прибуття ще одного (третього - ІФ) танкера з 80 тис. тоннами нафти, підтвердили в компанії.

Управління інформації "Укртранснафти" також відзначає, що нафта поставлятиметься для потреб Кременчуцького НПЗ, який звернувся в Міністерство палива і енергетики з проханням допомогти в рішенні питання забезпечення постачань нафти на завод шляхом укладення довгострокових договорів на транспортування нафти з каспійського регіону за системою магістральних нафтопроводів "Укртранснафти".

В "Укртранснафті" також нагадали, що з жовтня 2007 року компанія не здійснює транспортування російської нафти Urals на Кременчуцький НПЗ через відмову російської сторони поставляти сировину для переробки на цьому заводі.

При цьому в компанії звернули увагу на те, що використання системи Придніпровських магістральних нафтопроводів виняткове в традиційному південному напрямі, як це пропонує Одеський НПЗ, є економічно неефективним для "Укртранснафти", оскільки завантаження нафтопроводу в цьому випадку не перевищує 15%.

"Дворічна нафтова блокада Кременчуцького НПЗ з боку російської сторони вкотре показала гостру необхідність диверсифікації джерел постачань нафти на територію України, що повністю відповідає енергетичній стратегії України", - наводяться в повідомленні слова глави правління "Укртранснафти" Олександра Лазорка.

В таких умовах головним завданням "Укртранснафти" як оператора магістральної системи нафтопроводів країни є створення умов для максимального забезпечення постачань нафти на вітчизняні нафтопереробні потужності, відзначають у компанії.

Раніше заступник глави правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Валентин Франчук повідомив, що "Укртатнафта" направила заявки "Укртранснафті" про транспортування легкої танкерної нафти з Одеси на Кременчуцький НПЗ Придніпровськими нафтопроводами, у зв'язку з чим остання запропонувала НК "ЛУКОЙЛ" змінити маршрут постачань нафти на той, що належить їй Одеський НПЗ.

Як повідомлялося, "Укртранснафта" в січні-серпні 2009 року понизила об'єми прокачування нафти на 5,9% і порівнянні з аналогічним періодом 2008 року - до 25 млн 858,8 тис. тонн, транзит нафти через трубопровідну систему країни за вісім місяців зменшився на 8,6% - до 20 млн 118,6 тис. тонн.

В 2008 року "Укртранснафта" скоротила об'єми транспортування нафти на 19,4% в порівнянні з 2007 роком - до 40 млн 936,8 тис. тонн, транзит нафти через трубопровідну систему країни за минулий рік знизився на 17,3% - до 32 млн 813,2 тис. тонн.

Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" належить 100% акцій "Укртранснафти".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua