Точка зору: Порядок приватизації держоб'єктів з землею можна оскаржувати в інтересах підприємців, що їх орендували — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Точка зору: Порядок приватизації держоб'єктів з землею можна оскаржувати в інтересах підприємців, що їх орендували

Казна та Політика
204
Порядок приватизації державних об'єктів із землею через аукціон суперечить законодавству і його можна оскаржувати в інтересах підприємців, які орендували ці об'єкти до початку процесу їх приватизації, вважає партнер адвокатського бюро "Адлер і партнери" Юрій Остапенко.
Як говориться в поширеному днями прес-релізі бюро з посиланням на адвоката, мова йде про постанову Кабінету міністрів України "Про затвердження Порядку продажу об'єктів, що підлягають приватизації, разом із земельними ділянками державної власності" № 689 від 8 липня 2009 року, з нормою якого сьогодні зіткнулися багато підприємців при оформленні документів щодо приватизації об'єктів держвласності, узятих ними в оренду.
"Ми радимо таким клієнтам, посилаючись на Цивільний і Земельний кодекси, а також на п. 51 закону "Про державну програму приватизації", відстоювати своє пріоритетне право на купівлю державної нерухомості разом із землею", - говорить Ю.Остапенко.
За його словами, в адвокатське бюро "Адлер і партнери" уже звернулися особи, які, згідно із законодавством, мають пріоритетне право на купівлю деяких об'єктів.
Оскільки постанова № 689, всупереч законодавству, зобов'язала всіх без винятку претендентів на держоб’єкти брати участь в аукціонах, то юрособи, що вже модернізували взяті ними в оренду об'єкти на 25%, воліють продовжувати договори оренди, а не йти на приватизацію, відзначив адвокат.
Як пояснює він, згідно зі згаданим документом, підприємці, що орендували об'єкти держвласності, зможуть їх придбати лише на аукціоні на загальних підставах. Такі умови позбавили орендарів бажання поліпшувати використовуване майно і можуть привести до ще більшого зношування основних фондів підприємств.
Як повідомляється в прес-релізі з посиланням на думку адвокатів "Адлер і партнери", для вирішення цієї проблеми необхідно в п. 51 закону "Про державну програму приватизації", а також у постанові Кабміну від 8 липня 2009 року чітко прописати: якщо орендар модернізував об'єкт на 25% від його залишкової вартості, він має пріоритетне право на викуп і об'єкта, і землі під ним.
Як повідомлялося, у липні 2009 року уряд затвердив порядок продажу об'єктів, що підлягають приватизації, разом із земельними ділянками держвласності. Фінансування заходів щодо підготовки земельних ділянок здійснюється за рахунок коштів держбюджету.
У порядку також відзначається, що з моменту внесення об'єктів у перелік приватизації разом із землею забороняється передача цих ділянок в оренду, під забудову, а також інші дії з обмеження прав на ці ділянки.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас