0 800 307 555
0 800 307 555

Європейські індекси змінюються різноспрямовано у вівторок на статданих зі США


Європейські фондові індекси змінюються різноспрямовано у вівторок, інвестори стурбовані поганими статданими зі США, де індекс довіри споживачів до економіки країни несподівано впав, повідомляє агентство Bloomberg.

Індекс Dow Jones Stoxx 600 з відкриття ринків піднявся на 0,4%. З березневого мінімуму показник збільшився більш ніж на 50% завдяки появі ознак ослаблення рецесії та поліпшенню фінансових результатів європейських компаній.

Індекс довіри споживачів до економіки США, що розраховується дослідницькою організацією Conference Board, у вересні знизився до 53,1 пункту з 54,5 пункту місяцем раніше.

У той же час аналітики очікували підвищення індексу до 57 пунктів з оголошеного раніше серпневого рівня 54,1 пункту.

Негативний тиск на настрої американців чинить погана ситуація на ринку праці. Хоча темпи скорочення робочих місць сповільнюються, очікується, що безробіття в США цього року досягне 10%.

Вартість акцій Salzgitter AG опустилася під час торгів на 2,5%. Німецький виробник сталі оголосив про намір розмістити конвертовані облігації на суму 300 млн євро, щоб залучити кошти на потреби компанії, а також диверсифікувати джерела фінансування.

Слідом за цим упали акції другого найбільшого виробника сталі Німеччини ThyssenKrupp AG - на 2%.

Котирування паперів Siemens знизилися на 1,6%. Головний виконавчий директор компанії Джо Кейзер повідомив, що зниження попиту на продукцію найбільшого в Європі інжинірингового концерну змушує керівництво продовжити скорочення штату.

Ринкова вартість Porsche піднялася на 4,4% після повідомлення про те, що Катар збільшить свою частку в компанії в найближчі 12 місяців.

У той же час вартість акцій BNP Paribas підскочила на 3,2% після того, як французький банк оголосив про намір залучити додатковий капітал у розмірі 4,3 млрд євро ($6,3 млрд), що буде використаний для погашення заборгованості перед урядом країни.

Банк планує повернути державі борг у розмірі 5,1 млрд євро в жовтні, говориться в його повідомленні. Державні інтервенції "повністю досягли своїх цілей", відзначають в BNP Paribas. "З огляду на ситуацію, що змінюється, і сильні показники BNP Paribas, ця підтримка більше не потрібна", - говориться в повідомленні.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 18:45 мск у вівторок знизився на 1,374 пункту (0,05%) - до 2897,75 пункту.

Британський FTSE 100 піднявся до цього часу на 2,57 пункти (0,05%), склавши 5168,27 пункту.

Французький індекс CAC 40 втратив 2,65 пункти (0,07%) і склав 3822,35 пункту.

Німецький DAX зменшився на 14,31 пункту (0,25%), склавши 5722 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua