Секретаріат критикує політику Кабміну на ринку нафтопродуктів


Секретаріат критикує політику Кабміну на ринку нафтопродуктів

Секретаріат Президента критикує політику на ринку нафтопродуктів, що проводиться Кабінетом Міністрів. Про це говориться в повідомленні головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату.

На думку головслужби, урядове регулювання ринку привело до необґрунтованого підвищення цін на нафтопродукти. За підрахунками Секретаріату, вартість бензину всіх марок і дизельного палива повинна бути знижена не менш ніж на 20%.

"Зростання у роздрібній мережі цін на основні марки бензинів і дизпалива є економічно необґрунтованим. При існуючих економічних умовах ціна на нафтопродукти повинна бути нижчою як мінімум на 20%", - відзначається в повідомленні.

На думку головслужби, ціни формуються державою і повинні коливатися в певному "коридорі", який визначається відповідною експертно-аналітичною групою при Міністерстві палива та енергетики.

"Рішення щодо цінового коридору... не оприлюднюються. У зв'язку із цим нафтотрейдери не мають відкритого доступу до вкрай необхідної інформації", - ремствує Секретаріат.

На його думку, ціни, які склалися на ринку нафтопродуктів, обумовлені непрозорістю формування вартості нафти внутрішнього видобутку, відсутністю альтернативних джерел поставок в Україну нафти, а також відсутністю ринкових механізмів регулювання в цій сфері.

Секретаріат також вважає недосконалими проведені аукціони із продажу нафти власного видобутку.

"Внутрішні аукціонні торги із продажу нафти останнім часом носять формальний і непрозорий характер", - говориться в повідомленні.

У зв'язку із цим, вважає Секретаріат, Кабмін зобов'язаний стабілізувати внутрішній ринок нафтопродуктів, підвищити погодженість дій уряду та нафтових компаній, а також урегулювати ситуацію навколо проведення аукціонів із продажу нафти власного видобутку.

Як повідомлялося, експерти вважають нереалістичними ініціативи Міністерства економіки з жорсткості цінового контролю на роздрібному ринку нафтопродуктів.

15 червня на засіданні експертно-аналітичної групи учасники ринку нафти та нафтопродуктів висловлювали стурбованість тим, що компанії, афілійовані із групою ПриватБанку, продають на аукціонах нафту за цінами значно нижчими, ніж в інших учасників торгів.

Після цього Мінекономіки розробило проект постанови Кабміну, яким пропонується заборонити на аукціонах із продажу нафти, газового конденсату, природного і зрідженого газу, а також вугілля реалізовувати сировину за цінами, які більш ніж на 5% відрізняються від світових.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua