0 800 307 555
0 800 307 555

Секретаріат критикує політику Кабміну на ринку нафтопродуктів


Секретаріат критикує політику Кабміну на ринку нафтопродуктів

Секретаріат Президента критикує політику на ринку нафтопродуктів, що проводиться Кабінетом Міністрів. Про це говориться в повідомленні головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату.

На думку головслужби, урядове регулювання ринку привело до необґрунтованого підвищення цін на нафтопродукти. За підрахунками Секретаріату, вартість бензину всіх марок і дизельного палива повинна бути знижена не менш ніж на 20%.

"Зростання у роздрібній мережі цін на основні марки бензинів і дизпалива є економічно необґрунтованим. При існуючих економічних умовах ціна на нафтопродукти повинна бути нижчою як мінімум на 20%", - відзначається в повідомленні.

На думку головслужби, ціни формуються державою і повинні коливатися в певному "коридорі", який визначається відповідною експертно-аналітичною групою при Міністерстві палива та енергетики.

"Рішення щодо цінового коридору... не оприлюднюються. У зв'язку із цим нафтотрейдери не мають відкритого доступу до вкрай необхідної інформації", - ремствує Секретаріат.

На його думку, ціни, які склалися на ринку нафтопродуктів, обумовлені непрозорістю формування вартості нафти внутрішнього видобутку, відсутністю альтернативних джерел поставок в Україну нафти, а також відсутністю ринкових механізмів регулювання в цій сфері.

Секретаріат також вважає недосконалими проведені аукціони із продажу нафти власного видобутку.

"Внутрішні аукціонні торги із продажу нафти останнім часом носять формальний і непрозорий характер", - говориться в повідомленні.

У зв'язку із цим, вважає Секретаріат, Кабмін зобов'язаний стабілізувати внутрішній ринок нафтопродуктів, підвищити погодженість дій уряду та нафтових компаній, а також урегулювати ситуацію навколо проведення аукціонів із продажу нафти власного видобутку.

Як повідомлялося, експерти вважають нереалістичними ініціативи Міністерства економіки з жорсткості цінового контролю на роздрібному ринку нафтопродуктів.

15 червня на засіданні експертно-аналітичної групи учасники ринку нафти та нафтопродуктів висловлювали стурбованість тим, що компанії, афілійовані із групою ПриватБанку, продають на аукціонах нафту за цінами значно нижчими, ніж в інших учасників торгів.

Після цього Мінекономіки розробило проект постанови Кабміну, яким пропонується заборонити на аукціонах із продажу нафти, газового конденсату, природного і зрідженого газу, а також вугілля реалізовувати сировину за цінами, які більш ніж на 5% відрізняються від світових.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua