0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Український ринок акцій заразився зовнішнім позитивом


Український ринок акцій заразився зовнішнім позитивом

За попередній тиждень (з 14 по 18 вересня) індекси Української біржі (УБ) і ПФТС додали по 4% кожний.

Так, обсяги роздрібних продажів у США за серпень виросли відразу на 2,7%, що стало рекордним показником за останні 3 року, промвиробництво за попередній місяць додало 0,8%. Крім того, 15 вересня голова ФРС США Бен Бернанке обережно натякнув на закінчення рецесії. "З технічної точки зору рецесія, швидше за все, завершилася, але економіка буде дуже слабкою якийсь час", - заявив він.

За попередній тиждень (з 14 по 18 вересня) індекси Української біржі (УБ) і ПФТС додали по 4% кожний. Трейдери відзначають, що ліквідність повертається на ринок. На УБ обсяг торгів за підсумками минулого тижня збільшився на 15,3 млн. грн. у порівнянні з попереднім досяг 85,7 млн. грн. Торговці на ПФТС також оживилися, збільшивши обсяги з 33,9 до 57,1 млн. грн.

Серед блакитних фішок найбільші темпи зростання показали папери "Азовсталі" (+12,5%) і "Мотор Січі" (+10,7%). "Інвестори ще активніше купують "Азовсталь" після виходу сильних операційних результатів заводу на початку вересня. А попит на "Мотор Січ" зберігається з моменту виходу серії позитивних новин улітку", - пояснює старший аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Андрій Нестерук.

Разом з тим акції банків, які показували зростання протягом усього весняно-літнього ралі, втратили в ціні. Так, Райффайзен Банк Аваль за минулий тиждень подешевшав на 2,5%, а Укрсоцбанк додав символічні 0,3%. "Банківський сектор дотепер перебуває в невигідному становищі. Банки продовжують нарощувати збитки і нараховувати резерви. У той час як інші галузі вже показують ознаки відновлення. Тому папери фінустанов зараз мало цікавлять інвесторів", - пояснює трейдер інвесткомпанії "Ренесанс Капітал" Михайло Завадовський.

Серед експертів немає єдиної думки щодо того, як будуть поводитися індекси на поточному тижні. З одного боку, у торговців є можливість зафіксувати прибуток після двотижневого зростання (з 7 по 18 вересня індекс УБ виріс майже на 7%, індекс ПФТС - на 6,9%). "На цьому тижні на фондових ринках ми очікуємо корекцію. Закриття довгих позицій на поточних рівнях і відкриття коротких, швидше за все, підсилить зниження", - вважає генеральний директор КУА "Конкорд Есет менеджмент" Григорій Пелех.

З іншого боку, вітчизняний ринок акцій повністю залежить від глобальних тенденцій. А якщо врахувати, що світові майданчики насичені позитивними новинами, то й українські індекси будуть тягтися вгору. "Настрій на глобальних майданчиках залишається позитивним, поганих новин не виходить. Це означає, що можливе зростання і в нас", - припускає Михайло Завадовський.

Для акцій "Стиролу" рекомендація - "купувати". За нашими оцінками, цільова (справедлива) ціна акцій компанії - $7,2 за акцію, що передбачає потенціал зростання 61% від поточної ціни ($4,47).

Падіння попиту на добрива на світовому ринку внаслідок економічної кризи в 2008 році та істотне подорожчання газу для українських виробників добрив завдало серйозного удару по галузі. Компанія "Стирол" знизила обсяги виробництва добрив за перші сім місяців 2009 року на 52% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Проте, ми вважаємо, що в міру відновлення світової економіки попит на зерно і продукти харчування буде рости, що у свою чергу буде стимулювати попит на добрива, у тому числі азотні, на яких спеціалізується концерн "Стирол".

Незважаючи на подорожчання газу в 2009 році, "Стиролу" вдається зберігати свою конкурентоспроможність завдяки спеціалізації на випуску більш дорогого гранульованого карбаміду, що користується попитом на зовнішніх ринках, і диверсифікованості продуктового ряду.

Додатковим драйвером зростання акцій "Стиролу" може виступити приватизація великих виробників добрив в Україні (Одеський припортовий завод) і Польщі.

Акціонери "Авалю" до кінця 2009 року мають намір влити в капітал банку 531 млн. грн., у результаті чого коефіцієнт адекватності капіталу збільшиться з 12,9% в 2008 році до 14,8% в 2009-му. З урахуванням якості активів банку цей рівень більш ніж достатній для покриття можливих збитків.

Збільшення капіталу зміцнить імідж і лідируючі позиції Райффайзен Банку Аваль, особливо на тлі проблем багатьох інших фінустанов. Це повинно допомогти банку відновити прибутковість в 2010 році і підвищити річний чистий прибуток у середньому на 46% в 2010-2013 роках. Ми вважаємо, що з урахуванням нової кількості акцій папери Райффайзен Банку Аваль мають 53%-вий потенціал зростання ціни в доларах США.

У цей момент є перспектива корекції й акції банків можуть упасти в ціні, однак український ринок дуже волатильний і можна упустити момент входження за нижчими цінами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
В Контексті Finance.ua
Опитування