0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Банки запасаються резервами


Банки запасаються резервами

Нарощування банками резервів пов'язане зі збільшенням частки проблемних кредитів, яка, за оцінками самих банкірів, коливається в межах 10-20%. "Частку проблемних кредитів у банку ми оцінюємо на рівні 12-15%", - говорить перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін. У прес-службі ПриватБанку повідомили, що "проблемка" становить близько 20% кредитного портфеля.

У банку "Форум" і Райффайзен Банку Аваль ситуація схожа. "Керівництвом банку "Форум" і "Райффайзен Інтернешнл" озвучувалася цифра 18% проблемної заборгованості в Україні", - розповідає аналітик інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Банкіри говорять, що надалі вони продовжать нарощувати резерви. "Ми сформували не так багато резервів (на початок вересня - 2,2 млрд. грн. - "Дело"), тому будемо і далі їх формувати, хоч я цього і не сильно хочу. На яку суму, сказати не можу", - ремствує голова правління ПУМБа Рафал Ющак.

За оцінками аналітиків, доформувати резерви будуть змушені практично всі банки. "Думаю, що пік відрахувань у резерви ми побачимо в III-IV кварталах 2009 року", - прогнозує Євген Гребенюк.

Такі невтішні прогнози пов'язані з очікуваннями подальшої девальвації нацвалюти: ослаблення гривні є однією з основних причин зростання проблемної заборгованості.

"У період стрибка курсу долара спостерігається різке зростання рівня прострочення. Потім на якийсь час він стабілізується і повертається назад. Але для цього потрібно хоча б кілька місяців", - говорить начальник управління роздрібного бізнесу ОТП Банку Олексій Руднєв.

Разом з тим, за його словами, рівень прострочення в абсолютному вираженні сильно рости вже не буде. "З початком кризи банки навчилися працювати із клієнтами, а також напрацювали інструменти реструктуризації зобов'язань", - пояснює він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування