0 800 307 555
0 800 307 555

Банки запасаються резервами


Банки запасаються резервами

Нарощування банками резервів пов'язане зі збільшенням частки проблемних кредитів, яка, за оцінками самих банкірів, коливається в межах 10-20%. "Частку проблемних кредитів у банку ми оцінюємо на рівні 12-15%", - говорить перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін. У прес-службі ПриватБанку повідомили, що "проблемка" становить близько 20% кредитного портфеля.

У банку "Форум" і Райффайзен Банку Аваль ситуація схожа. "Керівництвом банку "Форум" і "Райффайзен Інтернешнл" озвучувалася цифра 18% проблемної заборгованості в Україні", - розповідає аналітик інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Банкіри говорять, що надалі вони продовжать нарощувати резерви. "Ми сформували не так багато резервів (на початок вересня - 2,2 млрд. грн. - "Дело"), тому будемо і далі їх формувати, хоч я цього і не сильно хочу. На яку суму, сказати не можу", - ремствує голова правління ПУМБа Рафал Ющак.

За оцінками аналітиків, доформувати резерви будуть змушені практично всі банки. "Думаю, що пік відрахувань у резерви ми побачимо в III-IV кварталах 2009 року", - прогнозує Євген Гребенюк.

Такі невтішні прогнози пов'язані з очікуваннями подальшої девальвації нацвалюти: ослаблення гривні є однією з основних причин зростання проблемної заборгованості.

"У період стрибка курсу долара спостерігається різке зростання рівня прострочення. Потім на якийсь час він стабілізується і повертається назад. Але для цього потрібно хоча б кілька місяців", - говорить начальник управління роздрібного бізнесу ОТП Банку Олексій Руднєв.

Разом з тим, за його словами, рівень прострочення в абсолютному вираженні сильно рости вже не буде. "З початком кризи банки навчилися працювати із клієнтами, а також напрацювали інструменти реструктуризації зобов'язань", - пояснює він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua