0 800 307 555
0 800 307 555

Азіатські індекси зростають у понеділок на рішеннях зустрічі G20


Торги на фондових ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону відкрилися в понеділок зростанням після того, як міністри фінансів і глави центробанків країн G20 погодили заходи щодо відновлення фінансової системи, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений фондовий індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI Asia Pacific піднявся на 0,9% з відкриття торгів - до 113,81 пункту. Показник додав 61% з мінімального більш ніж за 5 років рівня, зафіксованого 9 березня.

Японський індекс Nikkei 225 виріс на 0,9%.

Міністри фінансів і глави ЦБ G20 заявили за підсумками зустрічі в Лондоні, що поки мають намір зберігати надзвичайні заходи щодо підтримки економіки, щоб гарантовано забезпечити її вихід із кризи.

Передбачені G20 заходи включають скорочення залежності банків від боргового фінансування і збільшення обсягу та підвищення якості активів, які становлять банківські резерви, у міру відновлення економічного зростання.

"Очевидно, що влада підтвердила готовність почати всі необхідні заходи для забезпечення цього відновлення, - стверджує аналітик AMP Capital Investors Надер Наеймі. - Разом із уже відзначеними ознаками відновлення, це вказує на триваюче поліпшення економічного прогнозу".

Вартість акцій найбільшого банку Європи HSBC Holdings Plc, що діє також у країнах Азії та Північної Америки, виросла на 2% на торгах у Гонконгу.

Котирування акцій Commonwealth Bank of Australia підвищилися на 1,2%, найбільшого японського банку Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. - на 0,7%.

Ціна паперів провідного чіпмейкера Японії Toshiba Corp. збільшилася на 3,7% після заяви компанії про те, що вона може перевести частину виробництва за межі Японії з метою скорочення витрат.

Зростання ринкової вартості технологічних компаній пов'язано також з очікуваннями, що заявка про Advanced Technology Investment Co. щодо купівлі сінгапурської Chartered Semiconductor Manufacturing Ltd. за $1,8 млрд є свідоцтвом відновлення угод M&A у цьому секторі.

Другий за розмірами оператор мобільного зв'язку КНР China Unicom (Hong Kong) Ltd. збільшив ринкову капіталізацію на 2,2% після оголошення про своп акцій з іспанською Telefonica SA на $1 млрд.

Курси цінних паперів азіатських компаній-експортерів ростуть на новинах про те, що компанії США скоротили в серпні менше робочих місць, ніж очікувалося. Папери японського виробника фотоапаратів і відеокамер Canon Inc., що одержує 28% виторгу в країнах Америки, подорожчали на 2,6%. Ціна акцій провідного автовиробника світу Toyota Motor Corp. піднялася на 1%.

Кількість робочих місць в економіці США минулого місяця скоротилася на 216 тис. Експерти прогнозували більш істотне зниження - на 230 тис.

Безробіття в США в серпні збільшилися до 9,7% порівняно з 9,4% місяцем раніше, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані міністерства праці.

Аналитики очікували менш значного зростання - до 9,5%.

Два із трьох найбільших гірничовидобувних концернів світу BHP Billiton Ltd. і Rio Tinto Group обговорюють можливість злиття алмазовидобувних підприємств у Канаді, повідомила газета The Australian. Акції Rio Tinto додали в ціні 1,3%, вартість цінних паперів ВНР не змінилася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua