Я постійно їжджу на метро, сказав Черновецький, сідаючи в Роллс-Ройс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Я постійно їжджу на метро, сказав Черновецький, сідаючи в Роллс-Ройс

3209
Після затяжної відпустки, Черновецький знову почав бурхливу трудову діяльність. Минулого тижня одаровував золотом сумлінних платників комунальних послуг, а в середу вийшов в народ - став першим пасажиром міської електрички Троєщина - Київ-Петрівка, яку кияни чекали два роки.
Автобусна зупинка масиву “Райдужний” обвішана плакатами про запуск першої міської електрички Троєщина - Київ-Петрівка. Тут інформація про схеми руху спеціальних автобусних маршрутів №№59, 60, 61, які підвозитимуть людей до станції “Троєщина”. Більше десятка камер і десятки журналістів вишикувалися в очікуванні мера Леоніда Черновецького. Неподалік зацікавлено спостерігають за тим, що відбувається дві бабусі, мешканки мікрорайону.
- Ще вчора цих кущів не було, - розповідає Валентина Григорівна, вказуючи на невеликий березовий гайок за зупинкою, серед якої помітно виділяються нововисаджені кущики. - Підсадили спеціально до приїзду мера.
- Мікрорайонуі потрібна така електричка? - запитую в них.
- Мабуть, так, хоч трохи розвантажить. Тут такий наплив машин, траса.
- Ви прийшли подивитися на Черновецького?
- Я живу в сусідньому будинку. Дивлюся і думаю, Господи, скільки людей! Що сталося? А потім кажуть, що мер буде. От би мене до нього допустили! Я б йому все сказала.
- А що б ви йому сказали?
- Замість того щоб дружині сумочку за тисячі купувати, ви дайте нам, пенсіонерам. Хіба можна прожити зараз за 700 гривень? У мене пенсія була 132 рублі за радянських часів, так я їздила відпочивати, куди хотіла. А зараз? Комунальні послуги підвищує. Він взагалі “з привітом”. Каже: “Бабусі мої, я вас люблю, але платіть”.
- А ви його любите?
- Дуже, - уїдливо відповідає Валентина Григорівна. - Так його любимо. Вони живуть при комунізмі вже давно - ні за що не платять.
З`являється Черновецький у супроводі свого заступника Дениса Басса і директора КП "Київпастранс" Миколи Ламбуцького. Ламбуцький розповідає меруі про нові автобусні маршрути, які курсуватимуть через станцію “Троєщина”. Потім з короткою промовою виступає Черновецький.
- Я звертатимуся до киян, які будуть користуватися міською електричкою. Сподіваюся, що вона їм сподобається. Для мене це дуже важливо. Коли проектувалися нові райони в Києві, ніхто з попередньої влади не думав про те, як мешканці нових районів, а це практично мегаполіси, діставатимуться на роботу і назад додому. Ми в адміністрації поставили багато перед собою, у тому числі і транспортних, амбітних завдань. Вирішити їх було дуже важливо. Але багато з них цього року не будуть реалізовані, оскільки з бюджету Києва вилучили 7,5 мільярда гривень - це половина столичного бюджету 2008 року. Сьогодні ми пропонуємо жителям Райдужного масиву і Троєщини за 7 хвилин дістатися Правого берега електричкою. А в майбутньому зв`язати воєдино ще й Дарницю, Борщагівку Караваєві Дачі, Протасів Яр, Видубичі. Практично вирішити транспортні проблеми з`єднання Правого і Лівого берега для мільйонів киян, які живуть далеко від метро.
Черновецькому вручають квиток номер один. До речі, пасажири, які купуватимуть квиток на міську електричку за умови під`їзду до станції комунальним автобусом, зможуть купити єдиний квиток на електричку і автобус за 2 гривні. Вартість окремого квитка тільки на електричку - 1,7 гривні.
Під спалахи фотокамер Черновецький розміщується в автобусі. Навпроти сідає Басс. Однопартійниця мера Алла Шлапак нагадує, що непогано було б закомпостувати мерський квиток. І тут же сама пробиває його. Цілу дорогу Черновецький мовчить, уважно слухаючи розповіді Басса про світле майбутнє транспортної системи Києва.
Під`їжджаємо до станції. Тут мера вже чекають вишколені кияни. Столичний градоначальник знову стисло виступає, ще раз акцентуючи увагу на значенні міської електрички.
- У мене є добрі слова на адресу тих, у кого є тут дачі, - додає Черновецький. - Я розумію, ми створили проблему з тим, що побудували дорогу. Розумію занепокоєння людей - складніше до озера діставатися. Але головне, що десятки тисяч і сотень людей, киян, мільйонів, будуть швидко, з гарним настроєм їхати на роботу і з роботи додому. Але все, що стосується дачників, я враховуватиму в своїй роботі. "1551" - і всі ваші проблеми будуть розглянуті.
- Поселіть своїх дітей на цей загазований майданчик, - чути гучний вигук з натовпу.
На звук голосу одразу кидаються кілька міліціонерів і намагаються розпізнати “заколотницю”. На жінку негайно обрушуються бурхлива реакція прихильників мера. Черновецький спускається до народу. Перед підходом до бабусь тихо запитує Басса:
- Це наші активісти?
Заступник ствердно киває.
Перші ряди натовпу, мов в екстазі, скандують мерові “спасибі” і “улюблений”, намагаючись привітатися за руку або хоч би торкнутися “тіла”.
- Як справи? - звертається мер до однієї з присутніх бабусь.
- Погано, - несподівано чути у відповідь.
- Чому погано? - цікавиться Леонід Михайлович.
- Пенсія маленька, квартплата зростає, ціни зростають.
- Квартплату зменшуватимемо, збільшувати не будемо, - запевняє мер і швидко проходить далі.
- Леоніде Михайлович, спасибі за таку роботу. Це ваш подарунок нам, жителям цього мікрорайону, - радісно кричить інша бабуся. Їй вторять десятки схвальних вигуків.
- Насипи зробили біля станції, а сходів немає, люди видираються доріжками! - чути з натовпу критика нового проекту.
- Зробимо сходи, зробимо, - знову швидко відповідає мер і проходить далі.
- Ми вас любимо! Здоров`я вам міцного! Тримайтеся! - навперебій лунали з натовпу голоси "наших активістів" і зливалися в один гомін.
- Зробіть злив з цієї дороги, - просить ще одна жінка.
- Я багато що можу забути. "1551" подзвоніть, і я все врахую, - обіцяє мер і прямує до електрички.
Вслід йому звучить питання: “Чому так брудно в місті?”, - але залишається без відповіді.
Черновецький перерізує червону стрічку і заходить у вагон.
- На електричці, чесно кажучи, давно не їздив. На метро їжджу постійно, - ділиться він з пресою.
Мер задумано дивиться у вікно і, проїжджаючи дачні ділянки, тихенько констатує:
- Так, ціни на земельні ділянки підвищилися.
Петровський залізничний мостовий переїзд електричка долає за 6 хвилин. Поїздкою мер задоволений.
- Клас! Я переповнений емоціями. Це другий міст, який ми завдяки Південно-Західній залізниці відкрили фактично безкоштовно. За дві хвилини ми переїхали з Лівого на Правий берег - неймовірно! Електричка йде 80 км за годину. Швидше, ніж метро.
На станції “Київ-Петрівка” як завжди багатолюдно. Це вже не активісти Блоку Черновецького. Тому мер намагається швидше проминути натовп і сховатися в рідному "Роллс-Ройсі", який тут-таки його чекає. Але жвава продавчиня зупиняє мера.
- Леоніде Михайловичу, приходьте за книжками! - звертається вона до мера. - Литвин був, Кінах ходить, Луценко ходить, а ви - ні.
- Так, я не був на книжковому ринку, - визнає Черновецький. - Зараз з відкриттям цієї станції у вас бізнес піде “о”, - обіцяє він, піднімаючи вгору великий палець.
І ховається в розкішному салоні "Роллс-Ройса", так і не скориставшись метро, яким “постійно їздить”.
Анна Ященко
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас