Українські індекси у вівторок скоректувалися вниз слідом за Європою та американськими ф'ючерсами


Українські фондові майданчики у вівторок, незважаючи на ранкове зростання, закрилися падінням слідом за зниженням європейських індексів і відходом ф'ючерсів на індекси США в "червону зону": індекс "Української біржі" знизився на 0,09% - до 1173,01, індекс фондової біржі "ПФТС" - на 1,44%, до 462,36 пункту.

"Якщо вранці гравці в надії зіграти на підвищення були настроєні оптимістично, то зниження європейських фондових майданчиків і відхід ф'ючерсів на індекси США в "червону зону" після публікації макростатистики по членах Євросоюзу повністю змінили розстановку сил. Як і вчора, не можна сказати, що ринок опинився під продажами великих гравців-"ведмедів" - обсяги не підтверджують цього. Продаж на ринку формують здебільшого спекулянти", - прокоментував ситуацію на ринку керівник аналітичного департаменту інвестгрупи "ТАСК" Андрій Шевчишин.

Разом з тим, А.Шевчишин відзначив, що до закриття українського ринку торговельні майданчики США вийшли на висхідний тренд. Він повідомив, що підтримку фондовому ринку США надала позитивна інформація щодо зростання показників обробної промисловості США вперше за останні 18 місяців, а також інформація про зростання індексу, що характеризує продаж недобудов.

Однак це не змогло витягнути в "зелену зону" українські індикатори.

Внутрішній фон новин у вівторок залишається помірно-нейтральним. Серед негативних факторів експерт "ТАСК" відзначив зниження гривневої ліквідності: за даними Нацбанку України, на 1 вересня 2009 року залишки коштів на коррахунках склали 14,4 млрд грн. у порівнянні з 24,5 млрд грн. на 3 серпня 2009 року.

На "Українській біржі" у вівторок спостерігалася змішана динаміка цін акцій. Лідерами падіння стали акції Маріупольського заводу важкого машинобудування ("мінус" 3,31%), Райффайзен Банку Аваль ("мінус" 1,91%), Укрсоцбанку ("мінус" 1,91%). Лідерами за обсягами продажів стали акції "Укрнафти" - укладено 109 угод на 2,6 млн грн., Єнакіївського металургійного заводу - 104 угоди на 2,5 млн грн., "Центренерго" - 99 угод на 1,6 млн грн.

Сукупний обсяг торгів на "Українській біржі" у вівторок склав 13,042 млн грн., укладено 669 угод.

На "ринку котирувань" ПФТС цього дня лідерами за обсягами торгів стали акції Єнакіївського металургійного заводу - дві угоди на 460,0 тис. грн., "Азовсталь" - чотири угоди на 273,3 тис. грн., "Центренерго" - одна угода на 57,0 тис. грн. Позитивну динаміку показали акції "Укрсоцбанку" - "плюс" 2,34%, знизилися акції "Укрнафти" - на 5,79%, "Центренерго" - на 5,72%, "Азовсталі" - на 3,78%.

На "ринку котирувань" ПФТС у вівторок укладено 17 угод на 1,0 млн грн.

На "ринку заявок" ПФТС найбільше торгувалися акції "Укрнафти" - укладено 10 угод на 1,1 млн грн., "Центренерго" - 21 угода на 820,9 тис. грн., "Азовсталі" - вісім угод на 518,3 тис. грн. В "зеленій зоні" цього дня виявилися тільки акції Укрсоцбанку ("плюс" 2,34%). Знизилися акції Райффайзен Банку Аваль - на 6,83%, "Укрнафти" - на 2,88%, "Центренерго" - на 1,88%.

На "ринку заявок" ПФТС у вівторок усього укладено 80 угод на 4,5 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua