Укрпромбанк подав касацію у ВГСУ у справі про закладені заправки ANP — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Укрпромбанк подав касацію у ВГСУ у справі про закладені заправки ANP

2227
Тимчасова адміністрація Укрпромбанку (Київ) направила касаційну скаргу у Вищий господарський суд України (ВГСУ) на рішення апеляційного суду в справі про законність застави 12 автозаправних станцій мережі ANP, повідомив тимчасовий адміністратор фінустанови Костянтин Раєвський.
"На боці банку в судових суперечках по АЗС виступають НБУ і прокуратура. Ми впевнені, що нам удасться відстояти інтереси банку", - сказав він в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна", опублікованому в понеділок.
Раєвський нагадав, що раніше господарський суд і апеляційний господарський суд прийняли рішення не на користь банку. Він уточнив, що прокуратура подала також касаційне подання прокурора, однак дата розгляд справи у ВГСУ ще не призначена.
За інформацією тимчасового адміністратора, усього в заставі в Укрпромбанку 360 заправок ANP.
"Судові справи - усього по 12 заправках. Крім заправок, є нафтобази, об'єкти нерухомості, станції техобслуговування. Загальний борг по цих кредитах - порядку 5,5 млрд грн", - пояснив Раєвський.
Як повідомлялося, власники банку з кінця минулого року вели переговори про продаж приналежної їм мережі заправок ANP групі "Приват", однак у зв'язку з погіршенням показників банку в січні 2009 року Нацбанк увів у ньому тимчасову адміністрацію.
Співвласник групи "Приват" Ігор Коломойський уточнив на минулому тижні, що переговори йдуть про продаж близько 200 заправок під брендом ANP. Він підкреслив, що угода відбудеться лише за умови виведення цих заправок з-під застави в Укрпромбанку. За його словами, судовими суперечками з тимчасовим адміністратором і Нацбанком займаються продавці.
Група "Приват" - один із ключових приватних гравців нафтогазового сектору України, що оперує, зокрема, мережами "Авіаз плюс", Sentosa Oil і "Укрнафта" загальною кількістю понад 1000 АЗС. За оцінкою учасників ринку, частка групи на ринку досягає близько 30%.
Раєвський також висловив думку, що переведення зобов'язань Укрпромбанку в один з державних банків відтягне термін початку розрахунків із вкладниками фінансової установи.
"Це вирішення проблеми, але більш тривале і витратне. Приблизно на ту ж суму, що буде виділятися одному з держбанків, можна провести рекапіталізацію Укрпромбанку, зберігши його як системний банк і задовольнивши інтереси вкладників", - заявив він.
За його словами, з урахуванням того, що в банку близько 1,3 млн рахунків, таке переведення займе порядку шести місяців. "Усе залежить від того, які пасиви та активи будуть передані, а які залишаться на балансі Укрпромбанку. У принципі, завжди є можливість зберегти частину активів і зобов'язань у банку, продати його новому власникові і компенсувати витрати держави на виплати вкладникам", - відзначив він.
При цьому, відзначив Раєвський, затягування процесу рекапіталізації ускладнює ситуацію у фінустанові: частина позичальників перестає обслуговувати кредити в надії на ліквідацію банку і те, що їм не доведеться їх повертати.
Голова тимчасової адміністрації також підкреслив, що ліквідація системного банку може викликати ланцюгову реакцію - населення почне вилучати кошти і з інших фінустанов, тоді як ліквідація 15 невеликих проблемних банків не завдасть істотного збитку банківській системі.
Щодо зовнішніх боргів банку Раєвський відзначив, що їх загальна сума на 1 серпня становила $120 млн. "Близько 75% заборгованості - $85 млн - сформовано перед Cargill. Вони підтвердили можливість реструктуризації нашої зовнішньої заборгованості: погодилися пролонгувати борг на кілька років з наданням кредитних канікул і написали лист у Мінфін. Єдина умова - вирішення питання про рекапіталізацію", - сказав тимчасовий адміністратор банку.
Банкір також підтвердив наявність потенційних інвесторів у банку. "Усі інвестори дивляться на державу. Одні хочуть увійти після того, як буде проведена рекапіталізація - викупити банк у держави. Інші - увійти разом з державою; деякі розглядають можливість стати єдиним інвестором. Щоб їх назвати, я повинен одержати в них дозвіл. Це бізнес-структури, фінансові групи, банки. Зараз є чотири серйозні претенденти", - пояснив він.
Щодо ініціативи уряду зі зміни тимчасового адміністратора Раєвський відзначив, що конкретних претензій до його роботи не надходило ні від прем'єра, ні від Мінфіну, ні від Нацбанку.
Як повідомлялося, за оцінкою Нацбанку України, Укрпромбанк потребує додаткового капіталу на суму 8,9 млрд грн. При цьому, до початку серпня клієнтами банку були більше 388 тис. українців.
Укрпромбанк заснований в 1989 році. Найбільшими учасниками банку на 1 липня 2009 року були ТОВ "АВС" (34%), ТОВ "КБ "Нафтовий" (32%), ТОВ "Укрпромсервіс" (34%). НБУ ввів тимчасову адміністрацію в Укрпромбанк із 21 січня 2009 року.
Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2009 року за розміром загальних активів Укрпромбанк займав 18-е місце серед 184 банків, що діяли в країні.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас