Індекси Європи зростають на позитивній корпоративній звітності й прогнозах


Фондові індекси Європи збільшуються в п'ятницю на позитивній корпоративній звітності й прогнозах, повідомило агентство Bloomberg.

Індекс Dow Jones Stoxx 600 додав з відкриття ринку 1,3%, таким чином, за підсумками поточного тижня він збільшився на 1,4%. З березневого мінімуму показник виріс на 51% завдяки появі ознак ослаблення рецесії й поліпшення фінансових результатів європейських компаній.

"Компанії звітують про прибутки. Вони "взяли бика за роги" і реструктурирувалися. Це дуже добре, і ми зітхнули з полегшенням. Ми в стадії відновлення й економічні дані підтверджують це", - заявив фондовий керуючий Cardif Asset Management Бруно Дакрос.

Ціна акцій найбільшого виробника напівпровідників у Європі Infineon Technologies AG піднялася під час торгів на 5,5% після опублікування звітності Dell.

Другий за розмірами світовий виробник персональних комп'ютерів Dell за підсумками другого фінансового кварталу скоротив чистий прибуток і виторг, але, тим менш, не настільки значно, як побоювалися більшість інвесторів. Чистий прибуток у травні-липні впав на 23% - до $472 млн, або 24 цента на акцію, виторг знизився на 22% - до $12,76 млрд - через падіння продажів персональних комп'ютерів і цін на них на тлі світової рецесії. Середній прогноз прибутку становив, відповідно до різних опитувань, 22 цента на акцію при виторгу $12,6 млрд.

Крім того, найбільший світовий виробник напівпровідників Intel підвищив прогноз виторгу, продовживши чергу гарних новин про відновлення технологічного сектора. Тепер компанія очікує, що в третьому кварталі виторг складе $9 млрд плюс-мінус $200 млн. У липні цей показник оцінювався Intel на рівні $8,5 млрд плюс-мінус $400 млн.

Це викликало підвищення котирувань акцій таких компаній, як Logitech International, найбільшого виробника комп'ютерних "мишей", - на 2,8%, постачальника телекомунікаційного встаткування Alcatel-Lucent - на 1,9% і провідного світового виробника мобільних телефонів Nokia - на 3,5%.

Папери L'Oreal SA, найбільшого світового виробника косметики, подорожчали на 7,5%. Французька компанія скоротила операційний прибуток у першому півріччі на 8,3% - до 1,37 млрд євро, результат перевершив прогноз аналітиків, що очікували 1,27 млрд євро. Крім того, аналітики Bank оf America поліпшили прогноз для акцій L'Oreal до "купувати" з "нейтрально", а UBS AG підвищив оцінку до "нейтрально" з "продавати".

Ринкова вартість найбільшої гірничовидобувної компанії у світі BHP Billiton Ltd. збільшилася на 2,6% за рахунок зростання цін на мідь на 3,5% на Лондонській біржі металів. Також подорожчали паперт Kazakhmys (на 5,6%) і Xstrata (на 5,5%).

Ціна акцій другого за розмірами німецького банку Commerzbank збільшилася на 7,8%. Уряд ФРН поки не має планів скорочення частки в цьому банку, заявили представники міністерства фінансів.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:05 МСК виріс на 26,86 пункту (0,97%) - до 2804,48 пункту.

Британський FTSE 100 до цього часу піднявся на 46,33 пункту (0,95%), склавши 4915,68 пункту.

Французький індекс CAC 40 додав 43,35 пункту (1,19%) - до 3691,88 пункту.

Німецький DAX з відкриття ринку збільшився на 46,81 пункту (0,86%) і склав 5517,14 пункту.

Всі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи збільшуються під час торгів 28 серпня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua