Ринок акцій РФ завершив тиждень зростаннням понад 1110 пунктів за індексом ММВБ


Російський ринок акцій завершив тиждень зростаннням понад 1110 пунктів за індексом ММВБ слідом за світовими фондовими і сировинними майданчиками; у п'ятницю вистрілили папери "ФСК ЄЕС" (РТС: FEES) на новинах про швидкий перехід мережних компаній на нову систему тарифного регулювання RAB.

За підсумками торгів у п'ятницю індекс ММВБ піднявся до 1111,33 пункту (+2,9%), індекс біржі РТС, де торги з 28 серпня будуть завершуватися о 18:45 МСК, підвищився до 1089,46 пункту (+1,77%), основні "фішки" подорожчали на біржах на 0,3-5,3%.

Ф'ючерс на індекс РТС до закриття сесії знизився на 15 пунктів до базового активу, що говорить про помірковано негативні очікування гравців.

За тиждень індекс ММВБ виріс усього на 0,5%, індекс РТС додав 3,7%.

Акції "ФСК ЄЕС" злетіли на ФБ ММВБ у п'ятницю на 15,2% - до 26,5 копійки за одиницю, що відповідає рівням початку липня; у РТС курс паперів компанії виріс на 14,9%.

Напередодні на нараді в першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова обговорювалися енерготарифи на 2010 рік, було ухвалено рішення щодо переходу енергокомпаній на метод розрахунку тарифів RAB (Regulatory Asset Base - регульована база задіяного капіталу) у найкоротший термін.

Також підвищився курс акцій "Газпрому" (+2,5% на ФБ ММВБ), ВТБ (РТС: VTBR) (+2,6%), "Роснафти" (+2,6%), "Газпром нафти" (РТС: SIBN) (+1,6%), Сбербанку Росії (РТС: SBER) (+1,3%), "Татнафти" (РТС: TATN) (+5,3%), "Сургутнафтогазу" (РТС: SNGS) (+3,3%), "Полюс Золото" (РТС: PLZL) (+0,8%), "Норнікеля" (РТС: GMKN) (+4%).

Акції "Лукойла" виросли на 3,8%. Підтримку паперам надали не тільки підвищені ціни на нафту, але й звіт, що вийшов ранком у п'ятницю, компанії за стандартами US GAAP за другий квартал. Відповідно до звіту чистий прибуток НК "ЛУКОЙЛ" (РТС: LKOH) упав в 1,8 рази - до $2,324 млрд, але перевищив средньоринкові очікування аналітиків на рівні $1,8 млрд.

У п'ятницю європейські індекси додали на 1%, однак американські індекси до 18:45 МСК показали змішану динаміку в межах 0,1-0,3%.

Підтримку "бикам" надали новини з Європи. Національне статистичне управління Великобританії переглянуло оцінку зниження ВВП у другому кварталі до 0,7% з раніше оголошеного зниження на 0,8% (аналітики не очікували перегляду).

Крім того, зведений індекс ділової та споживчої довіри до економіки єврозони виріс у серпні до максимального рівня з жовтня 2008 року і досяг 80,6 пункту (експерти очікували зростання до 78 пунктів з липневих 76 пунктів).

Статистика за доходами і витратами населення США в липні (витрати виросли на 0,2%, що співпало з очікуваннями, доходи не змінилися, експерти очікували зростання на 0,1%) не змогла спровокувати серйозних рухів на ринках.

Тим часом після публікації непоганих даних з довіри споживачів від Мічиганського університету на ринках почалася корекція через фіксацію прибутку інвесторами. Індекс довіри в серпні знизився до 65,7 пункту з 66 пунктів місяцем раніше (очікувалося підвищення до 64 пунктів з попереднього значення 63,2 пункти).

Нафта в п'ятницю подорожчала на оптимізмі інвесторів відносно попиту на паливо, пов'язаного зі зростанням фондових ринків і тим фактом, що показники падіння ВВП США не були переглянуті убік погіршення.

Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на жовтень у п'ятницю піднялася до $72,8 за барель (+0,4%), напередодні ціна виросла на $1,06.

Міністерство торгівлі США не змінило оцінку зниження ВВП у другому кварталі, залишивши її на рівні 1% у річному вираженні (експерти очікували перегляду показника убік погіршення - до 1,5%).

Як відзначає керівник аналітичного управління ІФ "Олма" Володимир Детинич, підтримку попит на російські папери надають ціни на нафту, які знову розгорнулися в напрямку рівня $75 за барель. У напрямку червневого локального максимуму (1200 пунктів) рухається й індекс РТС.

На думку портфельного менеджера ІФК "Опціон" Володимира Бачуріна, поки рівень 1140 пунктів за індексом ММВБ не скориться "бикам", складно говорити про перспективи ринку. Однак висхідний тренд ще не зломлений і можна сподіватися, що буде почата ще одна спроба штурму заповітної оцінки. Можливо, вона буде вдалою за рахунок припливу нових коштів від західних фондів і від російських інвесторів, що повертаються з відпусток, вважає експерт.

На думку аналітика Промзв’язокбанку (РТС: PRSB) Олега Шагова, відсутність за підсумками торговельного тижня значимого підйому фондового ринку в умовах оптимістичних даних макроекономічної статистики, що виходили, наводить на думку про те, що зростання ринку видихається, а для подальшого руху йому може знадобитися "перепочинок". Експерт також відзначив скорочення обігів торгів на фондовому ринку, причому до кінця тижня обсяги наблизилися до мінімальних рівнів за останній квартал.

Як відзначає аналітик ІФК "Алемар" Василь Конузін, із закінченням розміщень US Treasuries капітал почав повертатися в ризикові активи, сприяючи підйому на глобальному фондовому і сировинному ринках.

Зі зростанням індексів для цілої низки інвесторів, які заходили в ризикові активи навесні цього року на очікуваннях завершення рецесії, наступив сприятливий час для фіксації прибутку "за фактом" вихідної в США статистики, що свідчить про стабілізацію ситуації в провідній світовій економіці. Проте, ліквідність навряд чи дозволить цій категорії продавців серйозно вплинути на ринок у короткостроковій перспективі, що на обрії декількох тижнів, видимо, утримає світові індекси в зростаючому коридорі, вважає аналітик.

"Із завершенням розміщень Treasuries тиск на ліквідність ослабнув. Попит на долар і казначейські облігації впав, і капітал почав повертатися в ризикові активи. Відновлення товарних ринків підстьобнуло до зростання акції видобувних компаній і сприяло випереджальному зростанню фондових індексів країн із сировинними економіками", - вважає В.Конузін.

До фаворитів ринку, на його думку, можна зарахувати "Газпром" (РТС: GAZP) , що не встиг відіграти непогану звітність за найбільш проблемний для компанії перший квартал; "Роснафту" (РТС: ROSN) , що до кінця року продовжить нарощувати видобуток завдяки своєчасному пуску Ванкора. Єдиною негативною новиною для "нафти" є штрафи ФАС за навмисне завищення цін на паливо провідними гравцями на початку року. Як стало відомо, "Газпром нафти" доведеться заплатити за це понад 4 млрд рублів.

Попит зберігається в телекомах. У міру наближення термінів оголошення схеми реструктуризації галузі ажіотаж навколо МРК буде рости. Великої вигоди від консолідації активів міноритарні акціонери не одержать через домінуючу частку держави у формованій компанії, однак спекулятивно не виключений подальший підйом у найбільш привабливих активах фіксованого зв'язку ("Сибіртелекомі" (РТС: ENCO) , "Уралзв’язокінформі" (РТС: URSI) , "Волгателекомі" (РТС: NNSI) і в самому центрі консолідації - "Ростелекомі" (РТС: RTKM) , вважає В.Конузін.

За оцінкою аналітика ВТБ 24 (РТС: GUTB) Станіслава Клещева, ні в кого не викликає сумнівів, що майбутній рух на фондових і сировинних майданчиках буде дуже сильним. "Відповідно, зростає ризик виявитися в позиції, що буде протилежною загальному руху. Виходячи із цього ми рекомендуємо інвесторам, не готовим брати на себе підвищений ризик, вийти в гроші й перечекати напружений момент в "кеші". Приєднатися до нового руху завжди можна встигнути, тим більше що воно не завершиться одним днем. Рівні 1100 і 1130 пунктів за індексом ММВБ як і раніше залишаються ключовими технічними оцінками", - вважає він.

Американські фондові індекси в четвер виросли слідом за підйомом цін на нафту.

Акції AIG подорожчали на 27%, що спричинило зростання котирувань паперів інших фінансових компаній. Новий глава AIG Роберт Бенмоше заявив, що спілкувався з колишнім головним виконавчим директором компанії Морісом Грінбергом, який очолював її протягом майже 40 років. За словами Р.Бенмоше, "Грінберг може допомогти нам з вирішенням проблем AIG", урятованої урядом від банкрутства торік.

Акції Dell подорожчали майже на 7%. Прибуток і виторг американської компанії, другого за розмірами світового виробника персональних комп'ютерів, перевершили очікування аналітиків. Чистий прибуток Dell за другий квартал знизився на 23% - до $472 млн, або 24 центів на акцію, експерти очікували прибуток на рівні 22 центів на акцію.

Азіатські фондові індекси виросли в п'ятницю на підвищенні сировинних цін і прибутку, що перевершило очікування, Dell.

Японський індекс Nikkei 225 підвищився на 0,6% напередодні парламентських виборів у Японії, які відбудуться 30 серпня. Експерти прогнозують розгромну поразку правлячої Ліберально-демократичної партії, що знаходилася при владі майже безупинно з 1955 року.

Разом з тим подешевшали китайські акції на торгах у Шанхаї й Гонконгу через побоювання, що заходи уряду щодо скорочення темпів зростання кредитування і надлишкових виробничих потужностей у деяких галузях сповільнять розвиток економіки.

В "другому ешелоні" на ФБ ММВБ у п'ятницю виросли акції "Дорогобужа" (РТС: DGBZ) (+8,3%), "Дальзв’язку" (РТС: ESPK) (+6,6%), "Сибіртелекому" (+6,4%), "МОЕСК" (РТС: MSRS) (+6,2%), "Мосенерго" (РТС: MSNG) (+5,5%), "префи" "Уралзв’язокінформу" (+11,2%).

Подешевшали папери "Уралкалія" (РТС: URKA) (-0,9%), "Соллерса" (РТС: SVAV) (-0,7%).

Сумарний обсяг торгів акціями на класичному ринку РТС за день склав $19,64 млн, у секції RTS Standard обіг досяг $176 млн, на ФБ ММВБ обсяг угод перевищив 51,1 млрд рублів (у лідерах - "Газпром" і Сбербанк - по 14,4 млрд рублів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua