Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів НБУ


Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів НБУ

Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів Національного банку України (НБУ), які в п'ятницю повинні були потрапити в обмінні пункти в результаті інтервенції НБУ в четвер на суму $170 млн. Купити готівкову валюту за курсом 8,16 грн/$1 у п'ятницю в регіонах практично неможливо.

Так, у Дніпропетровську курс продажу долара по 8,16 грн/$1 оголосили підрозділи Ощадбанку, ПриватБанку, банку "Форум", ВТБ Банку, але в касах банків не було валюти.

У Запоріжжі Індустріалбанк і підрозділи ПриватБанку продавали долари за пільговим курсом клієнтам, що погашають кредити та оформлюють депозит. Курс продажу долара в інших банках регіону перебував у діапазоні 8,55-8,70 грн/$1.

В "обмінках" АР Крим курс продажу доларів становив 8,56-8,58 грн/$1.

Долари за курсом 8,16 грн/$1 у столиці в п'ятницю, як і днем раніше, можна було придбати в банку "Форум" і Актив-Банку. У відділеннях цих банків вишикувалися великі черги, і банк "Форум" увів обмеження на купівлю доларів у розмірі не більше $200.

Як повідомили в прес-службі Ощадбанку (Київ) більша частина підрозділів банку в столиці продавала долари населенню за курсом 8,16 грн/$1, однак до теперішнього часу дешеві долари Нацбанку залишилися тільки в деяких відділеннях банку в Дніпровському районі столиці.

У підрозділах ПриватБанку в столиці доларів за курсом 8,16 грн/$1 не було в продажі, але банк пропонував оформити депозит з конверсією в долари за пільговим курсом.

В Укрексімбанку повідомили, що 27 серпня банк не купував у Нацбанку на міжбанківському ринку валюту, тому й не продає її сьогодні за пільговим курсом.

Курс продажу доларів у більшості київських банків в останній день робочого тижня становив 8,56-8,68 грн/$.

Як повідомлялося з посиланням на в.о. голови НБУ Анатолія Шаповалова, обсяг продажу валюти Нацбанком комерційним банкам для наступної її реалізації на готівковому валютному ринку 27 серпня збільшився до $170 млн у порівнянні з $92 млн у попередній день таких інтервенцій – 25 серпня. За його даними, більше 100 банків купили валюту в Нацбанку.

Куплена банками в Нацбанку безготівкова валюта повинна бути обмінена на готівкову валюту і продана населенню протягом п'яти днів через каси банків і мережу власних пунктів обміну іноземних валют.

Курс продажу готівкової валюти населенню з коштів регулятора не може перевищувати курс, за яким вона була придбана в НБУ, більш ніж на 2%.

НБУ 25 і 27 серпня продавав валюту за курсом 8,00 грн/$1. Таким чином, з урахуванням установленого обмеження курс продажу готівкової валюти повинен становити до 8,16 грн/$1. Крім того, НБУ заборонив банкам здійснювати операції із продажу готівкової валюти одній особі в сумі, еквівалентній понад 8 тис. грн в один операційний день.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua