0 800 307 555
0 800 307 555

Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів НБУ


Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів НБУ

Готівковий ринок практично не побачив дешевих доларів Національного банку України (НБУ), які в п'ятницю повинні були потрапити в обмінні пункти в результаті інтервенції НБУ в четвер на суму $170 млн. Купити готівкову валюту за курсом 8,16 грн/$1 у п'ятницю в регіонах практично неможливо.

Так, у Дніпропетровську курс продажу долара по 8,16 грн/$1 оголосили підрозділи Ощадбанку, ПриватБанку, банку "Форум", ВТБ Банку, але в касах банків не було валюти.

У Запоріжжі Індустріалбанк і підрозділи ПриватБанку продавали долари за пільговим курсом клієнтам, що погашають кредити та оформлюють депозит. Курс продажу долара в інших банках регіону перебував у діапазоні 8,55-8,70 грн/$1.

В "обмінках" АР Крим курс продажу доларів становив 8,56-8,58 грн/$1.

Долари за курсом 8,16 грн/$1 у столиці в п'ятницю, як і днем раніше, можна було придбати в банку "Форум" і Актив-Банку. У відділеннях цих банків вишикувалися великі черги, і банк "Форум" увів обмеження на купівлю доларів у розмірі не більше $200.

Як повідомили в прес-службі Ощадбанку (Київ) більша частина підрозділів банку в столиці продавала долари населенню за курсом 8,16 грн/$1, однак до теперішнього часу дешеві долари Нацбанку залишилися тільки в деяких відділеннях банку в Дніпровському районі столиці.

У підрозділах ПриватБанку в столиці доларів за курсом 8,16 грн/$1 не було в продажі, але банк пропонував оформити депозит з конверсією в долари за пільговим курсом.

В Укрексімбанку повідомили, що 27 серпня банк не купував у Нацбанку на міжбанківському ринку валюту, тому й не продає її сьогодні за пільговим курсом.

Курс продажу доларів у більшості київських банків в останній день робочого тижня становив 8,56-8,68 грн/$.

Як повідомлялося з посиланням на в.о. голови НБУ Анатолія Шаповалова, обсяг продажу валюти Нацбанком комерційним банкам для наступної її реалізації на готівковому валютному ринку 27 серпня збільшився до $170 млн у порівнянні з $92 млн у попередній день таких інтервенцій – 25 серпня. За його даними, більше 100 банків купили валюту в Нацбанку.

Куплена банками в Нацбанку безготівкова валюта повинна бути обмінена на готівкову валюту і продана населенню протягом п'яти днів через каси банків і мережу власних пунктів обміну іноземних валют.

Курс продажу готівкової валюти населенню з коштів регулятора не може перевищувати курс, за яким вона була придбана в НБУ, більш ніж на 2%.

НБУ 25 і 27 серпня продавав валюту за курсом 8,00 грн/$1. Таким чином, з урахуванням установленого обмеження курс продажу готівкової валюти повинен становити до 8,16 грн/$1. Крім того, НБУ заборонив банкам здійснювати операції із продажу готівкової валюти одній особі в сумі, еквівалентній понад 8 тис. грн в один операційний день.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua