НБУ вважає переведення коштів вкладників Укрпромбанку в Ощадбанк кращим від рекапіталізації


НБУ вважає переведення коштів вкладників Укрпромбанку в Ощадбанк кращим від рекапіталізації

Національний банк вважає переведення коштів вкладників Укрпромбанку, що входить в групу найбільших, в Державний Ощадний банк кращим у порівнянні з рекапіталізацією Укрпромбанку.

Про це сказав перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов в ефірі програми "Я так думаю" на 5 каналі 27 серпня.

"Ми бачимо, що краще по Укрпромбанку вирішити програму не шляхом націоналізації, входженням туди держави, а шляхом передачі активів ліквідних, а відсутню суму уряд повинен замінити своїми цінними паперами, а потім активи, цінні папери і пасиви передаються в Ощадбанк", - сказав Шаповалов.

Він підкреслив, що в такий спосіб кошти вкладників будуть збережені, а подальшу долю банку буде вирішувати тимчасовий адміністратор банку або, у випадку ухвалення рішення про ліквідацію банку, ліквідатори.

Шаповалов відзначив, що у випадку, якщо Кабінет Міністрів погодиться із пропозиціями НБУ, то питання можна буде вирішити за кілька тижнів.

У свою чергу, він додав, що у випадку, якщо уряд не погодиться із пропозиціями НБУ, то є різні варіанти розвитку подій з Укрпромбанком, аж до його ліквідації.

Як повідомляло агентство, 26 серпня Кабмін направив лист НБУ, у якому зажадав змінити тимчасових адміністраторів Укрпромбанку і банку "Надра".

Ощадбанк допускає прийняття на обслуговування частини депозитів фізосіб-вкладників Укрпромбанку. Раніше НБУ запропонував Кабміну перевести зобов'язання Укрпромбанку перед вкладниками-фізособами в Ощадбанк у випадку провалу рекапіталізації Укрпромбанку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua