Кому дістається долар по 8,16 гривень


Кому дістається долар по 8,16 гривень

Дешеві долари, куплені банками в НБУ на спецторгах ще у вівторок по 8 грн./$, у четвер купити можна було лише за сприяння великої удачі (тобто наявності знайомих банкірів). Наш кореспондент у пошуках бакса обійшов десять відділень різних банків, але ніде його не знайшов. Примітно, що в більшості обмінок курс не зрушився ні на копійку. Купували в населення по 8,35, продавали - по 8,45-8,53 грн.

В "Форумі", УПБ, відділеннях Ощадбанку і "Привата" долари по 8,15-8,16 грн. були нібито вранці. "Я не встигла купити, але ж люди з ранку записувалися в чергу! Мені повідомили, що на дві каси видали всього $40 тисяч", - розповіла нам колега по черзі Наталя, що намагалася купити валюту з ранку в головному офісі УПБ. "До обіду валюта в нас скінчилася. Чекаємо результатів торгів НБУ, якщо нашу заявку задовольнять, з ранку долари знову будуть", - повідомив нам фахівець зі зв'язків із громадськістю УПБ Андрій Шевцов. НБУ зобов'язав банки продати куплену в нього валюту протягом п'яти днів, при цьому курс не повинен перевищувати 2% від сплаченої за неї суми. В одні руки банк може продати не більше $940 (8000 грн.), а в клієнта можуть зажадати паспорт.

Учора Нацбанк провів ще одну інтервенцію. У торгах брали участь Ощадбанк, "Форум", УПБ - усього близько 20 банків. Озвучувати повний список у НБУ нам відмовилися, пояснивши, що "не хочуть допомагати спекулянтам, які, купуючи долари дешевше, продають їх банкам, які тримають високий курс".

Аналітики впевнені, що спекулюють не звичайні люди, а банківські працівники. "У середу найбільше заробили ті, хто пов'язаний зі співробітниками банків або їх родичами, які знали, де й коли з'являться пільгові долари", - впевнений економіст інвесткомпанії Astrum Investment Management Олексій Блінов. У банках це категорично спростовують.

Сумно, що на міжбанку гривня вчора впала ще на 6 коп., до 8,56 грн./$. "Нацбанк кардинально змінив тактику, але його дії будуть мати успіх, якщо така політика буде мінімум два тижні, і він увіллє не менше $500 млн., - тоді є шанси, що курс повернеться до 8,20-8,25 грн./$", - вважає Блінов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua