АУБ і УКБС вітають наміри НБУ скасувати 50%-ве обмеження частки субборгу в капіталі банків


АУБ і УКБС вітають наміри НБУ скасувати 50%-ве обмеження частки субборгу в капіталі банків

Асоціація українських банків (АУБ) і Асоціація "Український кредитно-банківський союз" (УКБС) вітають плани Національного банку України (НБУ) зняти 50%-ве обмеження частки субординованого боргу в капіталі банків.

"НБУ прислухався до аргументів УКБС і виключив 50%-ве обмеження частки субординованого боргу в капіталі банку, внісши відповідні положення в проект змін до інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні", - говориться в прес-релізі УКБС.

"АУБ повністю підтримує намір НБУ зняти обмеження на залучення субординованого боргу в капітал банку. Разом з тим, в АУБ вважають за доцільне на період подоланням кризи (принаймні, до 1 січня 2012 року) дозволити банкам збільшення додаткового капіталу до розміру, що перевищує 100% основного капіталу, якщо до цього привело додаткове залучення субординованого боргу", - говориться в прес-релізі АУБ.

За даними УКБС, НБУ планує впровадити наступні нормативи суми субординованого боргу: сума субординованого боргу, включеного в капітал, повинна щорічно зменшуватися на 20% його первинної вартості протягом п'яти останніх років дії договору; при розрахунках загальної суми регулятивного капіталу загальний розмір додаткового капіталу не може перевищувати 100% основного капіталу.

За словами генерального директора УКБС Галини Оліфер, на яку посилається прес-служба, плановані Нацбанком норми будуть сприяти підвищенню капіталізації банків шляхом залучення коштів на умовах субординованого боргу, що є одним із найбільш оперативних шляхів підвищеннях їх ліквідності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:АУБ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua