0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій у вівторок закрився зростанням на хвилі оптимізму інвесторів, натхнених зростанням світових майданчиків


Ринок акцій України у вівторок демонстрував яскраво виражену позитивну динаміку. Натхнені зовнішньою кон'юнктурою українські гравці вирішили не відставати від тенденцій світових фондових майданчиків: індекс "Української біржі" виріс на 5,6% - до 1197,43 пункту, індекс фондової біржі "ПФТС" - на 3,37% до 461,69 пункту.

Каталізатором зростання виступає також інформація про виділення $350 млн від Світового банку.

"Українські акції злетіли на "бичачому" імпульсі останніх днів, а також внутрішньоденній динаміці європейських індексів", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" стратег інвесткомпанії Astrum Investment Management Костянтин Литвин.

Значний вплив на фондові індикатори у вівторок також надала новина про плани уряду створити вертикально інтегрований холдинг на базі енергокомпанії "Центренерго" і двох вугільних шахт, в результаті чого котирування "Центренерго" закрилися в гарному "плюсі" (12,9% на "Українській біржі", 16,9% на "ПФТС").

Як відзначають експерти інветсгрупи "ТАСК", ринок продовжує ігнорувати девальвацію гривні, що закладає низку ризиків на майбутнє. При цьому найбільш уразливими залишаються банки, для яких вихід із кризової ситуації може істотно пролонгуватися.

Експерт з боргових ринків інвестиційної компанії "Конкорд Капітал" Олександр Климчук повідомив, що на ринку українських єврооблігацій спостерігалася низька торговельна активність.

За його інформацією, попитом користувалося обмежене коло паперів: у корпоративному сегменті - єврооблігації Віейбі Банку, банку "Фінанси та Кредит", Нафтогазу України. У суверенному сегменті прибутковість єврооблігацій уряду з погашенням в 2017 році збільшилася на 15 базисних пунктів (б.п.), інші випуски котирувалися на рівні попередньої торговельної сесії.

За даними "Конкорд Капіталу", Український CDS незначно виріс, відкривши торговельну сесію на рівні 1095 б.п. і станом на 17:00 котируючись на рівні 1113 б.п.

На "Українській біржі" у вівторок у лідерах зростання у вівторок були акції енергогенеруючих компаній: крім "Центренерго", росли в ціні папери "Донбасенерго" - 10,53%. Крім того, подорожчали акції "Укрнафти" (+4,49%), Єнакієвського метзаводу (+1,46%) і Алчевського меткомбінату (+2,17%). Продовжують відігравати гарний фінзвіт за другий квартал 2009 року акції "Мотор-Січі" (+8,5%).

На "Українській біржі" у цей день укладено 759 угод на суму 16,3 млн грн.

На "ринку котирувань" ПФТС у вівторок підросли акції "Центренерго" (+16,77%) і Райффайзен Банку Аваль (+3,33%).

На "ринку котирувань" ПФТС укладено 32 угоди на суму 1,6 млн грн.

На "ринку заявок" ПФТС у цей день найбільшим інтересом інвесторів користувалися акції "Центренерго" (+14,3%), банку "Форум" (+11,67%), Райффайзен Банку Аваль (+5,33%) і Алчевського меткомбінату (+1,13%).

На "ринку заявок" у вівторок укладено 98 угод на суму 7,8 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua