Аксаков: Рубль виглядає краще від юаня в ролі нової резервної валюти


Аксаков: Рубль виглядає краще від юаня в ролі нової резервної валюти

Голова Асоціації регіональних банків Росії (АРБР) Анатолій Аксаков вважає, що рубль виглядає краще від юаню в ролі нової резервної валюти.

Таку думку він висловив у переддень засідання Комісії із глобальних фінансових проблем Соцінтерну, яке відбудеться 21 вересня в Нью-Йорку.

За словами Аксакова, які наводяться на сайті АРБР, безпрецедентні уливання ФРС США ліквідності в економіку "не додають довіри до американської валюти", у результаті чого "об'єктивно виникають пропозиції щодо створення нових резервних валют". У зв'язку із цим погляди багатьох експертів звернені до Китаю, який навіть у кризовий період демонструє значне зростання. "Але для того, щоб юаню стати резервною валютою, Китаю треба зняти законодавчі обмеження на транскордонний рух капіталу. Але найголовніше, у цьому випадку, курс китайської валюти повинен визначатися на основі ринку, а не рішень Народного Банку Китаю", - вважає банкір.

"У цьому плані наш рубль виглядає навіть краще. По-перше, у Росії вкрай ліберальне валютне законодавство, а курс валюти визначається на основі ринку. Слабість рубля в тому, що його курс фактично залежить від світової ціни на нафту. Поки ми не диверсифікуємо свою економіку, не забезпечимо імпортозаміщення за рахунок розвитку російського виробництва, не здійснимо глибоку переробку нашої сировини (нафти, газу, лісу, металів), нашій валюті важко буде претендувати на роль резервної", - вважає Аксаков.

"Але все-таки поетапно ми повинні до цього йти, насамперед, за рахунок розширення торгівлі в російській валюті з нашими сусідами, країнами СНД. Це буде, у тому числі, сприяти тому, щоб Росія формувалася як регіональний фінансовий центр. У зв'язку із цим дуже важливо, щоб дійсне досягнення нашого Центрального банку збереглося. Мається на увазі ринкове визначення курсу рубля, яке дозволяє реально оцінити вартість нашої економіки в кожен даний момент", - відзначає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua