ЄЦБ не має наміру послабляти допомогу економіці Європи


ЄЦБ не має наміру послабляти допомогу економіці Європи

Чиновники Європейського центрального банку на чолі з його президентом Жан-Клодом Тріше з обережністю привітали наростаючі свідоцтва відновлення економіки, відзначивши, що не будуть квапитися зі скасуванням дії стимулюючих програм.

"Ми бачимо деякі ознаки, які підтверджують, що реальна економіка починає виходити з періоду спаду, - цитує Bloomberg заява Тріше на щорічному симпозіумі ФРС у Джексон Хоул, штат Вайомінг. Це, однак, не означає, що ми перебуваємо на прямій дорозі до відновлення".

З метою стимулювання європейської економіки ЄЦБ знизив облікову ставку до 1% і направив мільярди євро в банківську систему єврозони. Цифри, які повинні бути представлені на цьому тижні, можуть додати оптимізму щодо відновлення економіки - економісти пророкують зростання споживчої й ділової впевненості в єврозоні в цьому місяці до найвищих показників з жовтня.

Такі покращення поки не призведуть до того, що ЄЦБ послабить свою допомогу, розповіли журналістам члени ради банку Евальд Новотніта Ерккі Ліканен, присутні на симпозіумі. Аксель Вебер, президент Центробанку Німеччини заявив, що не має наміру підтримувати скасування масштабних стимулюючих заходів, реалізованих європейськими урядами та ЄЦБ, оскільки саме вони сприяли покращенню економічної ситуації в Німеччині.

На думку Вебера, для перегляду політики стимулювання ще не наступив час. "Економіка Європи ще неміцно стоїть на своїх ногах, фінансові ринки як і раніше опираються на підтримку центрального банку", - заявив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua