Райзер: Ліквідність банківської системи України покращала, але ситуація в економіці виявилася гіршою за прогнози — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Райзер: Ліквідність банківської системи України покращала, але ситуація в економіці виявилася гіршою за прогнози

Казна та Політика
1376
Проблеми в реальній економіці України виявилися значно серйознішими, ніж прогнозувалося в січні поточного року. Про це в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" заявив директор Світового банку по Україні, Білорусі й Молдові Мартін Райзер.
При цьому він відзначив, що ситуація з ліквідністю банків зараз набагато краща, ніж на початку року, оскільки депозити, відповідно до останньої статистики, потроху повертаються в систему. Крім того, знизилися процентні ставки на міжбанківському ринку. І хоча питання відновлення довіри ще не вирішене повністю, ситуація набагато краща, ніж у грудні-січні, констатував Райзер.
"На сьогодні уряд інвестував у три банки близько 9,5 млрд. грн. Проте вливання в капітал робить не тільки держава. Значно більші суми будуть внесені - і вже вносяться - приватними власниками в інших банках після того, як діагностика показала потребу в збільшенні капіталу. Ці гроші йдуть у банківську систему, вони стабілізуватимуть банківський сектор, без будь-якої потреби в грошах уряду", - відзначив він.
Водночас Райзер підкреслив, що у зв’язку з проблемами в реальній економіці України велика ймовірність того, що потреба у додатковому капіталі буде ще більшою.
"Доведеться збільшувати відрахування в резерви, рівень поганих кредитів, вочевидь, виражатиметься двозначними цифрами. Тому банкам знадобиться додатковий капітал. І тут потрібно буде дуже багато попрацювати як банкірам, так і регуляторам", - наголосив він.
За його словами, у зв’язку з цим фахівці СБ і Міжнародної фінансової корпорації (IFC) серйозно працюють над переглядом умов реструктуризації корпоративних боргів, над спрощенням процедур банкрутства у корпоративному секторі, поліпшенням корпоративного управління в установах, щоб вони могли краще підготуватися до всіх викликів, які виникають.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас