0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяг інвестугод на ринку комерційної нерухомості в Україні за 6 міс. 2009 р. впав удвічі


Обсяг інвестиційних угод на українському ринку комерційної нерухомості в січні-червні 2009 року скоротився на 97% порівняно з аналогічним періодом 2008 року і склав менше $10 млн, повідомила консалтингова компанія в сфері комерційної нерухомості CB Richard Ellis в Україні з посиланням на свій піврічний огляд ринку нерухомості країни.

"Таке різке падіння - прямий результат глобальної фінансової кризи, яка серед країн Центральної і Східної Європи найбільш серйозних збитків завдала українській економіці. Глибока корекція на ринку змусила всіх гравців змінити свої очікування; але, у той час як покупці змогли адаптувати свої переваги досить швидко, продавці неохоче погоджуються з новими реаліями", - коментує ці показники керуючий партнер компанії Сергій Сергієнко, слова якого наводить прес-служба компанії.

При цьому Сергієнко прогнозує збільшення обсягу угод у другому півріччі поточного року. "Проте, з'являються ознаки того, що власники можуть нарешті почати здавати свої позиції, тому що ситуація на ринку залишається важкою, а тиск із боку кредиторів підсилюється. На тлі скорочення розриву в розумінні капітальної вартості між продавцями і покупцями, ми очікуємо збільшення обсягу інвестицій в II півріччі 2009 року", - сказав він.

При цьому експерти компанії відзначають, що більшість транзакцій будуть зводитися до продажів "стресових активів" і проектів на просунутій стадії реалізації.

За даними компанії, угоди в першому півріччі полягали між невеликими локальними компаніями, тоді як обсяг трансграничних угод фактично дорівнював нулю.

Сергієнко відзначає, що шанси виходу нових закордонних інвесторів на ринок нерухомості України до кінця 2009 року незначні, "...але ті міжнародні гравці, які вже присутні на ринку, виразно можуть зіграти важливу роль у його історії".

"Також варто очікувати посилення активності з боку інвесторів з Росії, чиє сприйняття локальних ризиків мало відрізняється від сприйняття українських гравців", - додав він.

За даними CB Richard Ellis, прийнятний обсяг одиничної інвестиції зараз перебуває в діапазоні від $30 до $40 млн.

У компанії також відзначають зростання ставок капіталізації в другому кварталі цього року після їхньої стабілізації в першому кварталі. "Підвищення ставок було також обумовлено слабким споживчим попитом на тлі зниження ставок оренди і обсягів зданих в оренду приміщень. Таким чином, капітальна вартість продовжила знижуватися під подвійним негативним впливом - як зростаючих ставок капіталізації, так і падаючих ставок оренди", - відзначають у компанії.

У цілому фахівці компанії ситуацію на ринку комерційної нерухомості в першому півріччі цього року називають"пост-шоковою", додаючи при цьому, що "уже простежуються деякі ознаки того, що кризові явища стишуються".

CB Richard Ellis надає повний спектр послуг у сфері комерційної нерухомості, серед яких - агентські послуги, стратегічний консалтинг і оцінка всіх видів нерухомості, інвестиційні послуги, маркетинг і управління нерухомістю.

CB Richard Ellis заснована в США і є одним із провідних консультантів з нерухомості в Росії. Компанія входить у список 500 найбільших компаній світу і має більше 450 офісів в 60 країнах світу зі штатом співробітників понад 34 тис. чоловік.

Компанія CB Richard Ellis відкрила офіс у Києві в січні 2008 року. У ньому працює 80 чоловік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua