Роль долара як надійного засобу заощадження сумнівна


Роль долара як надійного засобу заощадження сумнівна

Роль долара як надійного засобу заощадження сумнівна, ступінь ризику для цієї валюти дуже високий, стверджує лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц.

"Потрібна світова резервна система", - цитує виступ економіста на конференції в Бангкоку агентство Bloomberg. Експерт додав, що для адекватного обговорення цього питання потрібна підтримка таких країн, як Китай.

Владні структури США і європейських країн "затопили світову економіку ліквідністю", і це може призвести до виникнення спекулятивних "мильних бульок", тому що можливості інвестування коштів обмежені, вважає Дж.Стігліц. Він не впевнений, що Федеральна резервна система США зможе в потрібний час вивести надлишкову ліквідність із економіки, як це обіцяє американський ЦБ.

Світова фінансова криза ознаменувала крах американського типу капіталізму, і зараз необхідні злагоджені дії на міжнародному рівні, щоб вирішити поточні проблеми й запобігти їх повторенню в майбутньому, заявив Дж. Стігліц.

Дж. Стігліц - професор економіки Колумбійського університету. Раніше він працював головним економістом Світового банку і очолював раду економічних консультантів Білого дому при президентові Біллові Клінтоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua