НБУ проводить консультації з банками щодо перспектив курсу гривні


НБУ проводить консультації з банками щодо перспектив курсу гривні

Національний банк України (НБУ) у четвер провів нараду з банкірами, на якій обговорювалося питання перспектив курсової динаміки гривні, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" один з учасників зустрічі.

"За підсумками наради були створені три робочі групи при Нацбанку з вивчення пропозицій банків", - сказав співрозмовник агентства.

Фінансист повідомив, що робочі групи до 25 серпня мають сформулювати належні обґрунтування для подальших дій: остаточного рішення щодо курсової політики прийнято не було і обговорення буде продовжено.

За його словами, в роботі наради взяв участь перший заступник глави НБУ Анатолій Шаповалов.

Банкір відзначив, що, з-поміж іншого, під час наради НБУ закликав банкірів з розумінням поставитися до необхідності відокремлювати у своїй роботі на валютному ринку клієнтські заявки від спекулятивних.

"Обговорювалися питання - чи відпускати курс, чи задовольняти всі заявки на аукціоні", - додав він.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився з початку липня з 7,75 грн/$1 до 8,37 грн/$1 за підсумками торгів 20 серпня.

Учасники ринку дорікають НБУ в недостатніх обсягах інтервенцій для підтримки гривні, які центральний банк намагається замінити адміністративними обмеженнями.

У Нацбанку заявляють про відсутність фундаментальних підстав для ослаблення гривні, пояснюючи те, що відбувається на ринку, спекуляціями і девальваційними очікуваннями учасників ринку. Крім того, у Нацбанку вважають, що зниження курсу гривні обумовлено політичною нестабільністю у зв'язку із президентськими виборами, що наближаються (заплановані на січень-2010) і перегрітим споживчим попитом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua