Мінфін Зімбабве назвав національний долар мертвим


Мінфін Зімбабве назвав національний долар мертвим

Міністр фінансів Зімбабве Тендай Біті відкинув пропозицію Центробанку країни знову ввести в обіг національний долар, повідомляє AFP.Свою позицію Біті пояснив тим, що зімбабвійський долар "мертвий і похований". Інших пояснень міністр фінансів не дав.

Раніше 20 серпня 2009 року президент Центробанку Зімбабве Гидеон Гоно запропонував відновити в країні обіг національної валюти, заборонений із січня 2009 року. При цьому вартість знеціненого зімбабвійського долара Гоно запропонував забезпечувати золотом.

У січні 2009 року рекордна інфляція в Зімбабве змусила уряд офіційно дозволити ходіння на території країни іноземних валют. До їх числа ввійшли ботсванійська пула, південноафриканський ранд, долар США, євро й британський фунт. У результаті національна валюта виявилася незатребуваною.

Уряд Зімбабве не публікує даних про темпи інфляції в країні з середини 2008 року. За останніми даними, отриманими в липні 2008 року, ціни росли на 231 мільйон відсотків за рік. За останні два роки зімбабвійський Центробанк скоротив на національній валюті 22 нулі. Найбільший номінал зараз має 10-трильйонна банкнота.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua